Polskie gwiazdy seriali, które zmieniły sobie nazwiska. Arlak, Szyc, Chotecka! Jak nazywali się wcześniej ZDJĘCIA

2011-05-07 8:00

Zmarlak, Kapusta, Michalak, Wasilewski - te nazwiska nosili kiedyś Violetta Arlak, Dorota Chotecka, Borys Szyc i Paul Wesley.  Co nasze gwiazdy pchnęło do tak drastycznej zmiany nazwiska? Rodzinne niesnaski, pospolite brzmienie albo zbyt trudna wymowa polskiego nazwiska za granicą.

Borys Szyc (32 l.), gwiazda "Przepisu na życie" naprawdę nazywa się Borys Michalak. Zmianę nazwiska powodował żal do ojca, scenografa Jerzego Michalaka, który zostawił mamę Borysa. Niedawno jednak Borys i jego tata zakopali topór wojenny i pogodzili się. Ale Borys nazwiska nie zmienił.

Z kolei Violetta Arlak (43 l.), czyli wójtowa z "Rancza", zmodyfikowała nieco nazwisko. Zmarlak- tak się aktorka nazywa w rzeczywistości. Tak samo postąpiła  Violetta Kołakowska (34 l.) - dawniej- Wioletta Kołek. Kołakowska to modelka, ale ma za sobą kilka ról w serialach- m. in. w "Kryminalnych", gdzie poznała przyszłego ojca jej dziecka, Tomasza Karolaka 940 l.), oraz w "39 i pół", gdzie tez zagrała z Karolakiem. Natomiast Dorocie Choteckiej (45 l.), która wcześniej nazywała się Kapusta, chyba rodowe nazwisko niezbyt sie podobała.

>>> Ranczo, odc. 61 - OGLĄDAJ ONLINE (materiał płatny, 5 zł  za odcinek)

Monikę Bolly (43 l.),która mogliśmy oglądać w "Samym życiu", "Pierwszej miłości" czy "Heli w opałach" do zmiany nazwiska na "bardziej filmowe" namówił Radosław Piwowarski, u którego Bolly debiutowała w filmie "Marcowe migdały". Aktorka nosi bowiem w rzeczywistości nazwisko Bolibrzuch.

>>> Pamiętniki wampirów 2, odc. 17- OGLĄDAJ ONLINE (materiał płatny, 29,99 zł za miesięczny dostęp do witryny)

Niewiele osób wie, że gwiazdor "Pamiętników wampirów", czyli Paul Wesley (29 l.), ma polskie korzenie. Choć urodził się już w Stanach, to Paweł Tomasz Wasilewski świetnie mówi po polsku i często odwiedza mieszkających w Warszawie dziadków. Nie pozostał jednak przy rodowym nazwisku, obierając łatwiejsze do wymówienia dla Amerykanów nazwisko Wesley.

Z tych samych, co Wesley, powodów, swoje nazwiska zmienili Iza Miko (30 l.), Peter J. Lucas 949 l.) i Stephanie Powers (69 l.). Iza Miko, córka Aleksandra Mikołajczaka (58 l.), grywa za ocenaem głównie w fabułach, ale widzieliśmy ją też w serialach- w "Deadwood" i niezbyt udanym "The Cape".

Z kolei Peter J. Lucas, czyli Piotr Andrzejewski, grywał w takich produkcjach, jak "Słoneczny patrol" czy V.I.P", ale od kilku lat względy rodzinne ( ma tu żonę i córkę) trzymają go głównie nad Wisłą. W Polsce zagrał m. in w Oficerach", "Na dobre i na złe" czy "Samym zyciu".

Jeśli chodzi zaś o Stephanie Powers, gwiazdę popuarnych w Polsce w latach 80. seriali "Dziedzictwo miłości" czy "Żony Hollywoodu", czyli Stefanię Federkiewicz, to urodziła się w Stanach, ale bardzo dobrze mówi po polsku. Wolała jednak przyjąć bardziej swojsko brzmiące dla Amerykanów nazwisko Powers.