Dramat! Bohdan Smoleń stracił mowę

2015-06-11 4:00

Ta zła passa chyba nigdy się nie skończy. Bohdan Smoleń (68 l.) w tym roku więcej dni spędził w szpitalach, walcząc o życie, niż w domowym zaciszu. Jak dowiedział się "Super Express", znany aktor właśnie stracił głos. To afazja, która jest wynikiem udaru sprzed kilku miesięcy. Na szczęście pan Bohdan zaczął już samodzielnie jeść i przebywa w domu pod opieką najbliższych.

Skutki trzeciego udaru znanego aktora są dramatyczne! Jak udało nam się dowiedzieć, Smoleń stracił głos. Mimo że jego stan zdrowia udało się ustabilizować, wcale nie wygląda to dobrze.

- Pan Bohdan na szczęście wyszedł już ze szpitala i jest w domu. Niestety, nie może z panią porozmawiać, ponieważ ma afazję poudarową - mówi nam zasmucona Joanna Kubisa z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.Utrata głosu sprawia, że aktor ma poważny problem z porozumiewaniem się. Gdy czegoś potrzebuje, stara się pokazywać na migi, jednak nie zawsze rodzina jest w stanie go zrozumieć. W takich sytuacjach najczęściej pojawiają się nerwy i bezradność. Mimo to pani Joanna nie traci nadziei... - Wierzę, że wszystko będzie dobrze i pan Bohdan będzie mówił - dodaje.

Ostatnia fala poważnych kłopotów ze zdrowiem zaczęła się pół roku temu. Smoleń w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okazało się, że aktor miał poważne problemy z oddychaniem i przez wiele tygodni leżał na intensywnej terapii podpięty pod specjalistyczny sprzęt. Jego stan zdrowia się poprawił i rodzina miała nadzieję, że wszystko idzie ku dobremu. Niestety, pod koniec marca aktor znowu źle się poczuł i ponownie trafił do szpitala. Teraz wiadomo, że dostał trzeciego udaru. Najbliżsi gwiazdora byli przygotowani na najgorsze. - Pan Bohdan znowu jest w szpitalu i jego stan jest ciężki. To jest trzeci szpital i nadal jest bardzo źle. Nie mam siły o tym mówić. Trzeba się modlić, bo chyba tylko to nam zostało - mówiła nam wtedy pani Joanna.

Teraz po utracie mowy Smoleń będzie musiał uczęszczać na specjalne zajęcia z logopedą. Jednak bywa i tak, że u niektórych chorych mowa w ogóle nie wraca. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku wszystko skończy się pomyślnie.

Zobacz: Piotr Kraśko bawi się z konkurencją. Odejdzie do TVN?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE