Pamiętacie to?

Dziwne nagrody w teleturniejach Chajzera. Zonk w "Idź na całość" to dopiero początek!

2022-12-06 16:25

Pamiętacie jeszcze teleturniej "Idź na całość" prowadzony przez Zygmunta Chajzera (68 l.)? Kot Zonk robił prawdziwą furorę! Nie był jednak jedyną nietypową nagrodą w konkursach Polsatu. Zobaczcie, co można było wygrać w teleturniejach Zygmunta Chajzera - będziecie w szoku!

Jakie teleturnieje prowadził Zygmunt Chajzer w Polsacie? 

Zygmunt Chajzer to prawdziwy król teleturniejów. W latach 1997-2000 prowadził on słynne "Idź na całość", które okazało się prawdziwym hitem. Po kilkuletnim romansie z TVN-em w 2005 roku ponownie zawitał na antenę Polsatu, tym razem jako prowadzący "Na zawsze razem". Kolejnym teleturniejem z Zygmuntem Chajzerem jako prowadzącym był format "Grasz czy nie grasz", który emitowano w latach 2005-2007. Później przyszła kolej na program "Gwiezdny Cyrk" (2008) oraz teleturniej "Moment prawdy" (2009-2010), który zamknął dorobek Zygmunta Chajzera w Polsacie. 

"Idź na całość" było prawdziwym hitem. Cała Polska pokochała kota Zonka! Jakie inne nagrody można było wygrać w teleturniejach z Zygmuntem Chajzerem?

Rekord oglądalności "Idź na całość" padł już w 21. odcinku, w styczniu 1998 roku. Teleturniej z Zygmuntem Chajzerem obejrzało wówczas przeszło 10,6 miliona widzów! Gdy przypomnieć sobie, jak kuriozalne nagrody można było wygrać w "Idź na całość", Zonk nie powinien nikogo dziwić! Wszak uczestnicy mogli wygrać na przykład... koncentrat z owoców tropikalnych.

Jak przypomina portal Telemagazyn, w poszczególnych odcinkach "Idź na całość" do zgarnięcia były m.in. następujące nagrody: 

 • zapas przypraw, 
 • 20 litrów koncentratu z owoców tropikalnych, 
 • zestawy słodyczy, 
 • roczny zapas słodziku oraz serwis do kawy, 
 • zestawy "dużego" AGD, 
 • kożuchy, 
 • zagraniczne wycieczki, 
 • telefony komórkowe i akcesoria (o wartości prawie 6 tys. zł), 
 • garnitury, 
 • 21-calowy, kolorowy telewizor z funkcją teletekstu, 
 • 17-częściowy, mosiężny komplet łazienkowy, 
 • wspomnianego już kota w worku - Zonka. 

Główną nagrodą w teleturnieju "Idź na całość" był samochód, m.in. Fiat 126p, czyli tzw. "maluch", o którym marzyło wielu Polaków. 

W "Na zawsze razem" zwycięska para wygrywała wycieczkę do ciepłych krajów, w "Grasz czy nie grasz" - nagrody rzeczowe, a także 10 tys. złotych, z kolei w "Momencie prawdy" - od 5 do 250 tys. złotych (co ciekawe, w polskiej edycji teleturnieju nikomu nie udało się zdobyć głównej nagrody).

Życie prywatne Zygmunta Chajzera - żona, dzieci

Prywatnie prezenter telewizyjny od lat związany jest z finalistką "Miss Lata z Radiem" (1983) - Dorotą Chajzer. Zygmunt Chajzer stanął na ślubnym kobiercu z ukochaną w 1984 roku. Prezenter doczekał się trójki dzieci, w tym dwójki z obecną, drugą żoną.

Najstarszym dzieckiem Zygmunta Chajzera jest Karolina Chajzer, owoc jego związku z Leną, pierwszą małżonką. Dziś kobieta mieszka w Szwecji. W 1984 roku urodził się jedyny syn Zygmunta Chajzera, Filip Chajzer. Jako jedyny poszedł on w ślady ojca i robi karierę medialną. Druga córka Zygmunta Chajzera, Weronika Chajzer, przyszła na świat w 1990 roku i ukończyła studia z zarządzania

Sonda
Brałeś/aś kiedyś udział w teleturnieju?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany