Edyta Górniak dostała zaskakującą propozycję! Chodzi o przyjaciela jej ojca

2022-01-15 7:44
Edyta Górniak, 2021r.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Edyta Górniak, 2021r.

Edyta Górniak (50 l.) zdecydowanie należy do gwiazd, które trwale wpisały się w historię polskiej kultury. Ostatnio jednak nieco zwolniła tempo rozwoju kariery. Na scenie nie pojawia się już tak często, jak dawniej. Widząc to, przyjaciel jej ojca zaproponował piosenkarce współpracę. Don Vasyl (72 l.) chce nagrać duet z Edytą Górniak, bo uważa, że: „To przecież wyjątkowy talent, którego nie można zmarnować”.

Wiele artystów marzy, aby stanąć na scenie wspólnie z tak wybitną wokalistką, jaką jest Edyta Górniak. Do tej pory piosenkarka wystąpiła w duecie m. in. z Zenkiem Martyniukiem, Mietkiem Szcześniakiem, Markiem Piekarczykiem, Josem Carresem, jak również Krzysztofem Krawczykiem. Obecnie nieco zwolniła tempo. Wyprowadziła się na Podhale, aby odpocząć od głośnej Warszawy i ciągłych skandali. Okazjonalnie występuje oczywiście na wielkiej scenie, ale nie zdarza się to tak często, jak dawniej. Jakiś czas temu zaśpiewała na koncercie TVP „Murem za polskim mundurem”, który wspierał mundurowych na granicy polsko-białoruskiej. Karierę muzyczną Edyty uważnie śledzi Don Vasyl, który niedawno złożył jej propozycję nie do odrzucenia.

Zobacz: Edyta Górniak nie zaśpiewa na żadnym sylwestrze. Nikt jej nie zaprosił?!

Don Vasyl chce nagrać płytę z Edytą Górniak

Król romskiej muzyki Don Vasyl znał ojca Edyty Górniak i przed ślubem pomagał jej go odnaleźć. Poszukiwania nie przyniosły jednak efektów, a wokalistka do dziś ma żal do ojca i nie chce o nim rozmawiać. Mimo tego, romski muzyk uważa, że jej tato byłby z niej dumny, tym bardziej gdyby nagrała płytę z utworami jej rdzennej kultury. Jego zdaniem, byłaby to dobra okazja, aby wrócić do korzeni.

„To jej korzenie, krew. Grałem z jej ojcem, Jankiem. Potem słuch o nim zaginął, jednak Edyta chciała z nim odnowić kontakt. Pomagałem jej go odnaleźć przed ślubem, ale niestety się nie udało” – wyznał dla Pomponika Don Vasyl.

Dawniej, zapytana o to, czy faktycznie jest do połowy Cyganką, artystka odparła: „Do cholery, przecież gdybym nie była, to skąd bym miała taki talent?”. Don Vasyl przyznał, że marzy o wspólnej płycie z córką jego dawnego przyjaciela.

„To przecież wyjątkowy talent, którego nie można zmarnować. Chcę z nią zaśpiewać. Drzwi mojego domu i mojego świata muzycznego są dla niej otwarte – tłumaczył.

Zobacz niżej galerię: Edyta Górniak - syn chce oddać życie za Polskę

Sonda
Czy Edyta Górniak powinna nagrać płytę z Don Vasylem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE