Szok! To nie Górniak miała śpiewać Dumkę na dwa serca

i

Autor: "Dumka na dwa serca", YouTube

Szok! To nie Górniak miała śpiewać "Dumkę na dwa serca". Wiemy, jaka gwiazda odrzuciła propozycję. Jacek Cygan po latach wyznał prawdę

2021-02-12 21:25

"Dumka na dwa serca" to wielki przebój, który powstał specjalnie na potrzeby ekranizacji "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Tekst napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Krzesimir Dębski. Wszyscy znamy wykonanie tej pięknej pieśni o miłości w interpretacji Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka. Pierwotnie piosenkę miała śpiewać jedna osoba! Gwiazda odrzuciła propozycję. Będziecie w szoku, gdy dowiecie się prawdy.

Zbliżają się Walentynki, a ten utwór od razu kojarzy się z romantycznymi uniesieniami. "Dumka na dwa serca" to singel nagrany przez Edytę Górniak i Mietka Szcześniaka w 1998 roku. Taką wersję znają wszyscy. Aż trudno sobie wyobrazić, że ktoś inny miałby oryginalnie wykonywać piosenkę. Po latach Jacek Cygan zdradził, że pierwotnie nie napisał przeboju dla Edyty Górniak, nie miał na myśli nawet duetu. Chciał, aby piosenkę zaśpiewała jedna osoba. Gwiazdą, która miała się tego podjąć była Izabella Scorupco - filmowa Helena Kurcewiczówna. Jednak aktorka odrzuciła propozycję. Uznała, że nie podoła wyzwaniu. 

Pierwotnie to miała być pieśń wykonywana przez filmową Helenę. Ja to więc napisałem pod kątem Izabelli Scorupco, ale ona się nie zgodziła. To znaczy: powiedziała, że nie da sobie rady, chociaż ja wierzyłem w jej umiejętności wokalne - zdradził Jacek Cygan w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Chcielibyście usłyszeć aktorkę w tym utworze? Może w duecie z Michałem Żebrowskim?

Edyta Górniak płacze i mówi o śmierci

ZOBACZ: Małżeńskie igraszki Przetakiewicz. SEXI szepty do ucha i rytualne picie kakao. Namiętny pocałunek na filmie

ZOBACZ: Traumatyczny rozwód Agaty Kuleszy. Bez pomocy przyjaciół zostałaby sama z pustą lodówką

Michał Żebrowski i Izabella Scorupco. Kadr z filmu Ogniem i mieczem

i

Autor: AKPA Michał Żebrowski i Izabella Scorupco. Kadr z filmu "Ogniem i mieczem"