Prokuratura ujawnia szczegóły zatrzymania Emila S.! Kilkadziesiąt osób straciło potężne pieniądze!

2021-11-30 16:21
Prokuratura ujawnia szczegóły zatrzymania Emila S.! Kilkudziesięciu Polaków straciło przez niego FORTUNĘ!
Autor: AKPA Prokuratura ujawnia szczegóły zatrzymania Emila S.! Kilkudziesięciu Polaków straciło przez niego FORTUNĘ!

W poniedziałek policja zatrzymała Emila S. - znanego producenta filmowego i byłego męża Dody. Dorota Rabczewska została przesłuchana i usłyszała jeden zarzut. Jej były mąż nadal składa wyjaśnienia na komisariacie. Postawiono mu aż 45 zarzutów. W grę wchodzi m. in. przywłaszczenie 8,5 miliona złotych na szkodę 44 inwestorów. Emil S. założył też spółkę na Malcie i przeniósł do jej majątku 12 milionów złotych. Poznajcie szczegóły.

Doda usłyszała zarzuty w śledztwie, które dotyczy Emila S., jej byłego męża. Piosenkarka jest oskarżona o pomocnictwo w przestępstwie z artykułu 300 Kodeksu Karnego, które mówi o udaremnieniu zaspokojenia wierzycieli. Rabczewska wydała już w tej sprawie oświadczenie.

Jej były mąż nadal pozostaje zatrzymany i składa wyjaśnienia. Emil S. usłyszał aż 45 zarzutów. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wspólnie z Komendą Stołeczną Policji oraz Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie działania na szkodę wierzycieli spółki zajmującej się produkcją filmów. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przesłała nam oświadczenie w tej sprawie.

NIE PRZEGAP: ZUS zawiesza wypłaty emerytur! Seniorzy stracą pieniądze. Sprawdź, ile

- Dorota R.-S. usłyszała zarzut udzielenia pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej – spółki prawa maltańskiego. Z ustaleń śledztwa wynika, że do zawarcia wskazanej umowy spółki doszło 11 września 2019 r. Dorota R.-S. przejęła wówczas funkcję dyrektora, jak również zasiadała w zarządzie spółki w zamiarze, aby Emil S. będący dłużnikiem udaremnił zaspokojenie wierzycieli. Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanej w dniu 29 listopada 2021 r. zastosowane zostały wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze - informuje rzecznik.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że owe "wolnościowe środki zapobiegawcze" oznaczają, że Doda ma nadzór policyjny.

- Emilowi S. przedstawiono łącznie 45 zarzutów obejmujących udaremnienie zaspokojenia wierzycieli poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie, a następnie przeniesienia na nią majątku w postaci pieniędzy w kwocie ponad 12 mln złotych. Materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że podejrzany dokonał powyższego w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli posiadających wobec spółki należności zasądzone orzeczeniami sądów. Emil S. zawarł również umowy przenoszące prawa autorskie oraz udziały w zyskach osiąganych z produkcji filmowych. Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe. Czynności z podejrzanym trwają - informuje nas prokuratura.

Czyn zarzucony Dorocie Rabczewskiej zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Za czyny zarzucone Emilowi S. grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

NIE PRZEGAP: Tak wygląda teraz 69-letni Bogusław Linda. Zaszył się na innym kontynencie [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy pójdziesz do kina na "Dziewczyny z Dubaju"?
Afera z filmem "Dziewczyny z Dubaju". Doda i Maria Sadowska wykorzystane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE