Justyna Sieńczyłło

i

Autor: archiwum se.pl Aktorka. Jest absolwentką III LO w Białymstoku. Jest żoną aktora Emiliana Kamińskiego (na zdjęciu). Występowała m.in. w serialu "Klan".

Lekarze nie dawali mu szans

Emilian Kamiński walczył ze straszną chorobą. Wdowa dopiero teraz wyjawiła, jak wyglądały ostatnie miesiące jego życia

2023-05-31 13:19

Trudno w to uwierzyć, ale minęło już pięć miesięcy od śmierci Emiliana Kamińskiego (†70 l.). Uwielbiany przez widzów "M jak miłość" gwiazdor zmarł w święta Bożego Narodzenia. Justyna Sieńczyłło (54 l.) dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć o śmiertelnej chorobie z którą walczył przez długie lata.

Emilian Kamiński walczył z rakiem płuc

Justyna Sieńczyłło i Kajetan Kamiński byli gośćmi w „Dzień Dobry TVN”. Gwiazda "Klanu" w rozmowie z Dorotą Wellman po raz pierwszy opowiedziała o diagnozie, którą jej mąż usłyszał akurat gdy był pochłonięty przygotowaniami do jubileuszu swojego ukochanego Teatru Kamienica. Rak zaatakował jego organizm z niespodziewanej strony. - Nie będąc palaczem, miał raka płuc. Powiedział jedno: "Nie chcę, żeby ktokolwiek się martwił. Nie chcę, żeby ktokolwiek się nade mną litował. Nikt nie może wiedzieć" - usłyszeliśmy.

Emilian Kamiński miał żyć 3 miesiące

Zgodnie z jego wolą, nikt nie dowiedział się o chorobie. - Było widać po nim, że coś jest nie tak - dodał jego syn. Lekarze dawali mu... 3 miesiące życia, a tymczasem Emilian Kamiński walczył z chorobą przez 5 lat. - On nie umierał, on walczył do ostatniej chwili. On nie mógł uwierzyć, że jego życie się kończy. Odchodził na swoich warunkach. Moja prośba była, żeby dotrwał wigilii. To było wyreżyserowane do ostatniej chwili - zdradziła Sieńczyłło. Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Artystę żegnały tłumy.
Sonda
Czy ceniłeś role Emiliana Kamińskiego?