Eurowizja 2022. TVP zmienia zasady! Odbędzie się koncert preselekcyjny

2022-01-14 8:24
Eurowizja 2022
Autor: eurowizja.org Eurowizja 2022

Szokujące doniesienia! W mediach pojawiła się informacja o zmianach zasad wyboru artysty, który będzie reprezentował Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2022! W tym roku Eurowizja odbędzie się we Włoszech, a dokładniej - w Turynie. Finał zaplanowano na maj 2022. Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022?

Eurowizja to konkurs, który od lat cieszy się ogromną popularnością. W 2021 roku odbył się w Rotterdamie. Polskę reprezentował wokalista i prezenter Rafał Brzozowski (40 l.). Reprezentant Polski podczas drugiego półfinału Eurowizji 2021 wykonał utwór "The Ride". Niestety, nasz udział w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji zakończył się dosyć szybko. Jak będzie w tym roku? 66. Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizowany zostanie we włoskim Turynie. Wszystko za sprawą zeszłorocznych zwycięzców - kontrowersyjnej grupy Maneskin, która zawojowała eurowizyjną scenę. Kto w maju będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022? Wciąż nie wiemy! Portal Jastrząb Post poinformował o rzekomych zmianach zasad wybory reprezentanta. Decyzja nie jest już w rękach komisji Telewizji Polskiej? Poznaj szczegóły!

ZOBACZ TO: Artyści całują się z języczkiem! Nowy teledysk Maneskin do "I wanna be your slave". Mocny i kontrowersyjny!

Dalsza część artykułu pod galerią: Eurowizja 2021 kontra Eurowizja 1994. Edyta Górniak podczas Konkursu Piosenki Eurowizji

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2022?

Eurowizja 2022. Gdzie, kiedy?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Turynie we Włoszech. Eurowizję 2022 zaplanowano na maj, a dokładniej - 10, 12 i 14 maja. Jak co roku, widowisko złożone będzie z dwóch półfinałów, z których jedynie 20 reprezentantów zakwalifikuje się do wielkiego finału. Poza szczęśliwą dwudziestką, w finale zobaczymy także występy tzw. "Wielkiej Piątki". Sprawdź, o kim mowa >TUTAJ<.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE