Blanka będzie reprezentowała Polskę

i

Autor: AKPA Blanka będzie reprezentowała Polskę

Typowania, opinie

Eurowizja 2023. Kto będzie reprezentował Polskę w Liverpoolu? Poznaliśmy zwycięzcę

2023-02-26 19:15

Na ten dzień czekali wszyscy fani konkursu Eurowizji w Polsce. "Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję" to koncert w którym wybrany zostanie reprezentant naszego kraju. Jak wyglądały typowania bukmacherów? I czy pokryły się z głosami widzów oraz jurorów? Sprawdźcie.

Kto wystąpi w koncercie "Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję"

Natasza Urbańska, Kuba Szmajkowski, Ahlena, Dominik Dudek, Alicja Szemplińska, zespół Felivers, Maja Hyży, Jann, Blanka oraz Yan Majewski w takiej kolejności zaprezentują się artyści podczas dzisiejszego koncertu "Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję". O wyborze reprezentanta zdecydują jurorzy oraz widzowie, których ocena to aż 50% ostatecznego werdyktu.

Eurowizja 2023 - typowania bukmacherów

Zdaniem bukmacherów, największe szanse na reprezentowanie Polski na Eurowizji 2023 ma Jann, czyli Jan Rozmanowski. W pierwszej czwórce znaleźli się także Alicja Szemplińska, Blanka oraz Dominik Dudek. Dwa ostatnie miejsca zajmują Maja Hyży oraz Ahlena.

O tej drugiej wokalistce głośno było w minionym tygodniu za sprawą Janusza Daszczyńskiego, byłego prezesa TVP. "Telewizja Polska zakwalifikowała w czasie preselekcji do Eurowizji piosenkę Ahleny „O dupie”. Ten skandal ujawniłem dzisiaj podczas posiedzenia Rady Programowej TVP. Upadek kompletny" - napisał na swoim Facebooku i przytoczył tłumaczenie tekstu utworu "Booty". Piosenka ostatecznie zostanie zaprezentowana podczas koncertu. - Spółka informuje, że nie ma przesłanek, aby podważyć wybór komisji konkursowej - poinformował przedstawiciel TVP w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Eurowizja 2023. Kiedy oglądać?

Koncert "Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję" podzielony zostanie na dwie części. Start pierwszej z nich o 17.30 w TVP 1. Zwycięzcę poznamy ok. godz. 19.15.

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 r. w Liverpoolu. Polska wystąpi w drugim półfinale. Kto będzie reprezentował Polskę?

Blanka będzie reprezentowała Polskę

Z ostatniej chwili. Polskę będzie reprezentowała Blanka z utworem "Solo"! 

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2023?

Nie lubisz poranków? Są na to proste sposoby!

Posłuchaj, co radzi Krystyna Mirek, autorka książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają