Lista uczestników

Eurowizja 2023: Polskie preselekcje. Kto będzie reprezentował nasz kraj? Poznaj kandydatów i faworytów

2023-02-24 14:00

Eurowizja 2023: Polskie preselekcje odbędą się w niedzielę, 26 lutego. Tego dnia dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas kolejnej odsłony konkursu Eurowizja. Wśród 10 kandydatów, którzy zakwalifikowali się do finałów, są co najmniej trzy osoby, typowane jako faworyci. Kto ostatecznie zwycięży? Poznajcie najważniejsze informacje.

Eurowizja 2023 w Liverpoolu zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak dojdzie do konkursu, Polska musi wybrać swojego reprezentanta lub reprezentantkę. Stanie się to podczas polskich preselekcji do Eurowizji, które odbędą się w niedzielę, 26 lutego. O tym, kto wystąpi w biało-czerwonych barwach na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, zdecyduje jury oraz widzowie preselekcji. Finał eliminacji poprowadzą Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Koncert będzie transmitowany ze studia Transcolor w Warszawie w godzinach 17:30-19:30 na antenie TVP 1. Kto będzie ubiegał się o reprezentowanie Polski? Mamy 10 kandydatów. Poniżej znajdziecie całą listę.

Eurowizja 2023: Polskie preselekcje. Kto będzie reprezentował nasz kraj? Poznaj kandydatów i faworytów

Polska na Eurowizji 2023. Dziesięcioro kandydatów ubiega się o reprezentowanie naszego kraju. Oto lista:

  • Natasza – Lift U Up
  • Kuba Szmajkowski – You Do Me
  • Ahlena – Booty
  • Dominik Dudek – Be Good
  • Alicja Szemplińska – New Home
  • Felivers – Never Back Down
  • Maja Hyży – Never Hide
  • Jann – Gladiator
  • Blanka – Solo
  • YAN – Champion

Oprócz wykonawców, na polskich preselekcjach wystąpi też ubiegłoroczny zwycięzca. Zaśpiewa więc Krystian Ochman, ale wystąpią też: Sara James i Roksana Węgiel, które reprezentowały Polskę na Eurowizji Junior, a także Edyta Górniak, która jednocześnie będzie też przewodniczącą tegorocznego jury. "W komisji mają zasiąść także: Marcin Kusy, Marek Sierocki i Agustin Egurrola. Nie jest to jednak skład potwierdzony przez TVP, a nieoficjalna informacja przekazana przez media", podaje serwis eurowizja.org.

Gośćmi specjalnymi będą także gwiazdy z zagranicy. Na scenie "Tu bije serce Europy" wystąpią: Efendi (Azerbejdżan) i Stefania (Grecja). Obie wystąpiły już w Polsce podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki. W niedzielnym finale obejrzymy również występ ubiegłorocznych zwycięzców, grupy Kalush Orchestra z Ukrainy.

Eurowizja 2023: Liverpool. Kiedy odbędzie się główny konkurs? Kto jest faworytem?

Główny konkurs Eurowizja 2023 zaplanowano na 9, 11 i 13 maja 2023 roku w M&S Bank Arena w Liverpoolu. Hasło tegorocznej odsłony to: United by Music. Wystąpi 37 krajów, a w porównaniu do poprzedniego roku będzie to Eurowizja bez reprezentanta Macedonii Północnej. Z powodu kryzysu energetycznego zrezygnowali także nadawcy z Bułgarii i Czarnogóry. 

Kto jest faworytem? Jeśli chodzi o polskie preselekcje, to mówi się, że o zwycięstwo powalczą przede wszystkim: Alicja Szemplińska, Jann oraz Blanka. To jednak tylko domniemania, być może zostaniemy jeszcze zaskoczeni! Jeśli chodzi zaś o główny konkurs, to sporo mówi się o tym, że zwyciężyć może Loreen, reprezentantka Szwecji, która - co ciekawe - już raz wygrała Eurowizję: w 2012 roku.

O Eurowizji na łamach "Super Expressu" będziemy jeszcze z pewnością pisać.

Zobacz poniższą galerię zdjęć: Eurowizja 2023: Polskie preselekcje. Kto w tym roku będzie reprezentował nasz kraj? Poznaj kandydatów 

Sonda
Czy Polska ma szansę na zwycięstwo lub przynajmniej zajęcie wysokiej pozycji w konkursie Eurowizja 2023?
Ciężko chorowała po śmierci córki. Gwiazda "Klanu" zamieszkała w domu opieki w Skolimowie.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany