Eurowizja Junior 2022. Kto jest faworytem? Kto wygra konkurs?

2022-11-29 15:49

Lada moment startuje święto muzyki w ramach 20. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022. Na scenie pojawi się aż 16. reprezentantów państw z całej Europy, w tym także Polski. Rywalizacja będzie na pewno zacięta, bo na Eurowizji Junior 2022 pojawią się największe muzyczne talenty.

Eurowizja Junior 2022 - logo

i

Autor: junioreurovision.tv Oficjalne logo Eurowizji Junior 2022.

Eurowizja Junior 2022. Kiedy się zaczyna?

Już w niedzielę, 11 grudnia, o godz. 16:00 rozpocznie się transmisja konkursu piosenki Eurowizja Junior 2022. Nadawana będzie prosto z Kompleksu Sportowo-Koncertowego im. Karena Demircziana w Erywaniu. Udział w konkursie wezmą młodzi reprezentanci 16 państw, w tym Polski. Każdy jednak zastanawia się, kto ma największe szanse na wygraną. 

Eurowizja Junior 2022. Kto jest faworytem konkursu?

Portal Eska.pl postanowił sprawdzić, kto według fanów i dziennikarzy ma największe szanse na wygraną w Eurowizja Junior 2022. Oto lista 5 faworytów na podstawie przewidywań zagranicznych dziennikarzy oraz sondaży fanów:

Wielka Brytania: Freya Skye - Lose My Head

Wielka Brytania oficjalnie powraca na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Po raz ostatni kraj pojawił się w stawce siedemnaście lat temu. Freya Skye zaśpiewa popową piosenkę Lose My Head i wygrywa niemal wszystkie fanowskie głosowania. To główna faworytka tegorocznej imprezy w Erywaniu!

Holandia: Luna - La Festa

Holandia jako pierwsza wybrała piosenkę na tegoroczną Eurowizję Junior. La Festa to taneczna piosenka, która idealnie pasuje na konkurs dziecięcy. Niektórzy uważają, że La Festa brzmi jak hymn mundialu, co może pomóc Holandii, biorąc pod uwagę, że Eurowizja Junior 2022 odbędzie się w trakcie MŚ w Katarze.

Gruzja: Mariam Bigvava - I Believe

Gruzja bez dwóch zdań jest w czołówce faworytów typowanych do wygrania Eurowizji Junior 2022. Wszystko dzięki Mariam Bigvavie i jej emocjonalnej piosence I Believe, która złapie każdego za serce. 

Ukraina: Zlata Dziunka - Nezlamna (Unbreakable)

W związku z toczącą się wojną w Ukrainie kraj ten może spodziewać się sporego wsparcia w postaci głosowania na nich w Eurowizji Junior 2022. Zresztą utwór przygotowany na konkurs odnosi się właśnie do tych wydarzeń. W piosence Nezlamna (Unbreakable) Zlata Dziunka prosi Boga o wybawienie od wojny.

Armenia: Nare - DANCE!

Armenia chce osiągnąć to, czego wcześniej dokonała Polska i wygrać dwa razy z rzędu. Zainteresowanie konkursem w kraju jest bardzo duże i ich reprezentantka Nare może liczyć na wsparcie rodaków. Dodatkowo jej piosenka DANCE! ma porwać całą publiczność i widzów przed telewizorami. 

Sonda
Eurowizja Junior 2022. Czy będziesz oglądać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki