Ewa Kasprzyk straciła bliską osobę. Był dla mnie jak ojciec

i

Autor: AKPA/Podlewski

Bolesny cios

Ewa Kasprzyk straciła bliską osobę. "Był dla mnie jak ojciec"

2022-10-03 9:28

Ewa Kasprzyk (65 l.) z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci Edwarda Dobrzańskiego (+93 l.). Aktorka postanowiła pożegnać zmarłego we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych. Po lekturze tych słów łzy same cisną się do oczu.

Ewa Kasprzyk pożegnała w sieci znanego aktora i wielkiego pedagoga Edwarda Dobrzańskiego. Mężczyzna przez 40 lat pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i wykształcił wiele współczesnych gwiazd. Wśród nich znaleźli się m.in. Anna Seniuk, Anna Dymna, Dorota Segda, Jan Nowicki, Bogusław Linda, Jerzy Stuhr czy Ewa Kasprzyk. I to właśnie gwiazda "Kogla-mogla" poruszona śmiercią ulubionego wykładowcy zamieściła poruszający wpis w mediach społecznościowych. Odejście tego wielokrotnie nagradzanego pedagoga było dla niej ogromnym ciosem.

- Wspaniały wielki człowiek aktor pedagog, który przyjmował mnie do PWST w Krakowie i był dla mnie jak ojciec. Żegnam go ze smutkiem - napisała Ewa Kasprzyk na Instagramie. 

Kim był Edward Dobrzański? Dla Ewy Kasprzyk był jak ojciec

Edward Dobrzański był aktorem związanym m.in. z Teatrem Starym w Krakowie, pedagogiem, prorektorem i wieloletnim dziekanem Wydziału Aktorskiego w Krakowie. O śmierci mężczyzny w sobotę, 1 października, poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Widzowie mogą kojarzyć go z takich produkcji jak: 

  • "Modrzejewska"
  • "Układ krążenia"
  • "Sól ziemi czarnej"
  • "Perła w koronie"

Edward Dobrzański był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. Odznakę tysiąclecia, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złotą Odznakę za zasługi dla Krakowa.

Sonda
Jak oceniasz poziom edukacji w polskich szkołach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają