Zdjęcia z czerwonego dywanu

Gwiazdy błysnęły na czerwonym dywanie w Gdyni. Mateusz Kościukiewicz zaskoczył kreacją

2022-09-13 14:48

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trwa w najlepsze. Za nami uroczyste otwarcie imprezy oraz pierwsze pokazy i spotkania z aktorami. Dyrektor festiwalu Leszek Kopeć podkreślił, że cały filmowy świat wspiera walczącą Ukrainę. – W tym roku podczas festiwalu nie brakuje wątków ukraińskich, bo chociaż nas już może oswoiła ze sobą wojna, co jest straszną refleksją, będzie dosyć filmów ukraińskich zarówno w sekcji „Polonika”, jak i innych sekcjach – powiedział.

Podczas tegorocznej edycji fani kina mają naprawdę w czym wybierać. Nie brakuje poruszających dramatów, chwytających za serce opowieści, ale też ciekawych biografii. – Mamy wielką obfitość filmów. Bardzo chciałbym podziękować członkom jury, którzy wybiorą w tym roku laureatów. Biorą na siebie ogromną odpowiedzialność i mają świadomość, że jakiego werdyktu by nie wydali, to i tak nie będzie on kompletny, ponieważ – zwracam się głównie do twórców i producentów – zrobiliście mnóstwo dobrych filmów i to nas ogromnie cieszy – dodał Kopeć.

Na czerwonym dywanie podczas gali otwarcia pojawili się m.in. Maria Dębska (31 l.), Mateusz Kościukiewicz (36 l.) oraz Rafał Zawierucha (36 l.). 

Zobacz: Ogrodnik zagrał słynnego księdza. Co za podobieństwo!

Kto jeszcze zaszczycił swoją obecnością? Sprawdźcie w galerii:

47. FPFF w Gdyni

Uroczysty pokaz filmu "Orzeł. Ostatni patrol" rozpoczął w poniedziałek wieczorem 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Będzie to jeden z tytułów, który walczy o główną nagrodę festiwalu, czyli Złote Lwy. Wśród 20 konkursowych tytułów, znalazły się m.in.: "IO" Jerzego Skolimowskiego,"Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej i "Broad Peak" Leszka Dawida.

Tytuł najlepszego filmu tegorocznej edycji festiwalu przyzna jury w składzie: Jerzy Domaradzki, Ewa Dałkowska, Milenia Fidler, Cezary Harasimowicz, Grzegorz Kędzierski, Dorota Kędzierzawska, Toniki Rożynek, Agata Szymańska i Wojciech Żogała.

Zobacz: Ruszył 47. FPFF w Gdyni. Za nami pierwsze pokazy. Anna Dymna i Dawid Ogrodnik gwiazdami pierwszego dnia

Sonda
Lubisz oglądać polskie filmy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany