Wzruszające

Grób Emiliana Kamińskiego utonął w kwiatach. Wśród nich niezwykły prezent! "Twojego serca bicie..."

2023-01-04 20:00

Emilian Kamiński (+70 l.) był jednym z najwybitniejszych aktorów i reżyserów w Polsce. Tragiczna wieść o jego śmierci obiegła media 26 grudnia 2022 roku. Artysta spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w środę, 4 stycznia 2023 roku. O tym, jak ważny był ludzi oraz świata filmu i teatru, świadczą napisy na szarfach. Zobaczcie je w naszej galerii.

Emilian Kamiński był jednym z najwybitniejszych reżyserów i aktorów w Polsce. Tragiczna wieść o jego śmierci obiegła media w 26 grudnia 2022 roku. Założyciel Teatru Kamienica odszedł w wieku 70 lat po długiej i ciężkiej chorobie płuc. Jak dowiedział się "Super Express", Emilian Kamiński przed śmiercią miał poważne problemy z oddychaniem i mówieniem. Jego rodzina była z nim do samego końca. 

Grób Emiliana Kamińskiego po pogrzebie. Wzruszające napisy na szarfach i wyjątkowy prezent

W środę, 4 stycznia wielki reżyser spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele, znajomi, fani, a także przedstawiciele świata artystycznego i polityki. Żona Kamińskiego, Justyna Sieńczyłło, zabrała na cmentarz nawet ukochanego psa aktora. Grób Kamińskiego utonął w kwiatach. O tym, jak aktor i reżyser ważny był dla swojej rodziny, przyjaciół, fanów oraz świata polskiego filmu i teatru, świadczą napisy na szarfach. 

Andrzej Duda wysłał bardzo oficjalny wieniec z białych i czerwonych róż. Na biało-czerwonej wstędze napisano: "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda". Podobnie wyglądała wiązanka od Piotra Glińskiego. O pogrzebie reżysera nie zapomniał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który wysłał wieniec z czerwonych i żółtych róż. Barwy symbolizujące flagę warszawy miała również szarfa.

W piękny sposób Kamińskiego pożegnali pracownicy Teatru Kamienica, którego był założycielem. Na okazałym wieńcu widniała wstęga z napisem "To był dla nas zaszczyt. Dziękujemy. Załoga Teatru Kamienica". Wyjątkowy prezent przygotowali też aktorzy, którzy blisko współpracowali z Kamińskim i grali na deskach jego teatru. Na grobie wielkiego reżysera zostawili cegłę ze złotą tabliczką. Napisali na niej: "Twojego serca bicie stworzyło Kamienicę. Kochaliśmy Cię, Kochamy. Niedługo się spotkamy". Na przyczepionej doń szarfie były wypisane ich imiona.

Nie zabrakło też wiązanek od fanów, przyjaciół i rodziny. Na szarfach mogliśmy przeczytać m.in. "Wspaniałemu artyście, miłośnik Teatru Kamienica", "Żegnaj przyjacielu", "Kochanemu Emilianowi, pogrążeni w smutku Joasia i Sławek z rodziną" czy "Najukochańszemu Emilianowi, siostra i Piotr".

Zobaczcie zdjęcia wieńców w naszej galerii

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Artystę żegnały tłumy.
Sonda
Czy ceniłeś role Emiliana Kamińskiego?
Nasi Partnerzy polecają