Emilian Kamiński nie żyje. Aktor i reżyser zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 70 lat

i

Autor: AKPA

Smutna wiadomość

Emilian Kamiński nie żyje. Aktor i założyciel Teatru Kamienica przed śmiercią przebywał w szpitalu

2022-12-26 11:26

Emilian Kamiński nie żyje. Aktor i dyrektor Teatru Kamienica miał 70 lat. Gwiazdor zmarł w poniedziałek, 26 grudnia, po długiej i ciężkiej chorobie. Jak udało nam się dowiedzieć, ostatnio trafił do szpitala. Jego śmierć potwierdził rzecznik Teatru Kamienica.

Emilian Kamiński nie żyje. Aktor niedawno trafił do szpitala

Nie żyje Emilian Kamiński Informację o śmierci aktora potwierdziła w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Teatru Kamienica. Aktor, który miał w swoim dorobku artystycznym wiele ról filmowych i teatralnych, od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Jak udało nam się dowiedzieć, nie tak dawno trafił do jednego z warszawskich szpitali.

Informacje o tym, że Emilian Kamiński ma problemy ze zdrowiem docierały do redakcji "Super Expressu" od pewnego czasu. Na oficjalnym profilu Teatru Kamienica w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym pracownicy i aktorzy żegnają swojego Dyrektora:

"Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach… Pogrążeni w cierpieniu: Rodzina i Pracownicy teatru".

Emilian Kamiński zmarł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Miał 70 lat

Emilian Kamiński urodził się 10 lipca 1952 roku w Warszawie. Zmarł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2022 roku. Był absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1975 roku. Na scenie zadebiutował rolą Pawła w „Pierwszym dniu wolności” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego w Teatrze na Woli. Był wspaniałym aktorem, ale i człowiekiem o wielkim sercu, który wspierał kolegów aktorów. Założył nawet Fundację Wspierania Twórców Inicjatyw Teatralnych Atut. 23 grudnia został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artist".

Najważniejsze role Emiliana Kamińskiego. "Szaleństwa panny Ewy", "U Pana Boga za miedzą"

Emilian Kamiński był aktorem i reżyserem teatralnym, filmowym, musicalowym i dubbingowym. Był też, o czym nie wszyscy wiedzą, wokalistą i pisarzem. Ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych. Popularność Kamińskiemu przyniosły role w takich filmach jak "Szaleństwa panny Ewy" czy "U Pana Boga za miedzą" oraz rola w serialu "M jak miłość". 

Prywatnie był mężem Justyny Sieńczyłło. Byli jedną z najbardziej tajemniczych par w polskim show-biznesie. Nigdy nie udzielali wywiadów o życiu prywatnym i nie opowiadali o swoim małżeństwie. Mieszkali w Józefowie pod Warszawą. Miał troje dzieci.

Poniżej zobaczysz galerię zdjęć Emiliana Kamińskiego:

Sonda
Emilian Kamiński był dobrym aktorem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany