Justyna Sieńczyłło

i

Autor: AKPA / Niemiec

Kulisy pogrzebu aktora

Wielki ból po śmierci Kamińskiego. Bliscy nie kryli emocji... Siostra i żona aktora w rozpaczy

2023-01-04 16:44

Za nami pogrzeb Emiliana Kamińskiego (+70 l.). Uwielbianego aktora żegnały tłumy. Na warszawskie Powązki przybyli w środę koledzy zmarłego oraz fani. Uwagę wszystkich przykuwał nie tylko widok trumny, ale przede wszystkim dwóch najbardziej zrozpaczonych kobiet - Doroty Kamińskiej (68 l.) oraz Justyny Sieńczyłło (54 l.).

Emilian Kamiński zmarł w wieku 70 lat. Wiele osób nie mogło pogodzić się z tym, co wydarzyło się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza że doskonale śledziło zawodowe poczynania aktora. Nawet w dniu pogrzebu wiceprezydentka Warszawy, wygłaszając przemówienie w kościele, wyjawiła, że w grudniu spotkała się z aktorem, by omówić dalszą współpracę miasta z Teatrem Kamienica. Nic więc dziwnego, że tak wielu żałobników towarzyszyło aktorowi w jego ostatecznej drodze.

Siostra Emiliana Kamińskiego była smutna jak nigdy. Jego żona nie była w stanie zdjąć nawet okularów

Na uroczystości pogrzebowe Emiliana Kamińskiego przybyło mnóstwo znanych twarzy (zobaczyć możecie to w poniższej galerii). Widok niektórych łamał serca, podobnie jak przemówienie syna aktora, który przytoczył rozmowę z tatą sprzed kilku lat. Emilian Kamiński miał wyznać mu cztery lata temu, że nie dożyje pięciu lat... Przy trumnie stale dostrzec można było również siostrę aktora - Dorota Kamińska miała bardzo smutny wyraz twarz. Podobnie zresztą, jak żona zmarłego, która ból po stracie męża starała się ukryć pod wielkimi okularami przeciwsłonecznymi.

Justyna Sieńczyłło trwała u boku ukochanego do samego końca. To ona była obecna podczas jego śmierci, ponadto była jedną z głównych osób, które spełniły ostatnią wolę zmarłego - Emilian Kamiński pragnął, by po jego odejściu jego dom - Teatr Kamienica - nie zawiesił działalności nawet na jeden dzień. Właśnie z tego powodu odbyły się wszystkie sylwestrowe spektakle. Przed jednym z nich Sieńczyłło zwróciła się do męża:

- Zawsze mówiłeś, że życie jest największą wartością. Dziś wieczorem w naszym teatrze celebrujemy życie za sprawą całego wachlarza teatralnych emocji. Tak, jakbyś chciał.

Trumna z ciałem Emiliana Kamińskiego spoczęła na Cmentarzu Powązkowskim Wojskowym, w Alei Zasłużonych, obok mogiły Edwarda Hulewicza.

Sonda
Emilian Kamiński był dobrym aktorem?

Czy nie wymagasz od siebie zbyt wiele?

Posłuchaj, jak wyznaczać sobie cele, aby być SZCZĘŚLIWYM!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają