Haidar pierścionek zaręczynowy musi oddać skarbówce

2016-12-23 6:00

Była wielka miłość, skończyło się wielką wojną. Emil Haidar (34 l.) toczy sądowe batalie z byłą narzeczoną Dodą (32 l.). Okazało się, że piosenkarka musi zwrócić wszystkie drogocenne podarunki byłemu kochankowi, w tym wart ponad 200 tys. zł pierścionek zaręczynowy. I kiedy już miała oddać prezenty biznesmenowi, na scenę wkroczyła mokotowska skarbówka. Zajęła rzeczy Haidara, twierdząc, że to na poczet jego długu wobec urzędu. A sięga on z odsetkami. ponad 19 mln zł.

Gdy Doda związała się z Emilem Haidarem jesienią 2014 r., od razu zwrócili na siebie uwagę mediów. Z czasem zaczęły wychodzić różne tajemnice z życia biznesmena syryjskiego pochodzenia. A to, że ma jakieś nieślubne dzieci, a to, że ma długi lub to, że nazbyt chętnie sięga po używki. Nic więc dziwnego, że po roku sielanki związek rozpadł się z wielkim hukiem. Skłóceni kochankowie nie mogli dojść do porozumienia. Ostatecznie Haidar założył gwieździe sprawę sądową o zwrot jego rzeczy.

Pod koniec października warszawski sąd zdecydował, że Rabczewska musi oddać swojemu byłemu m.in. pierścionek zaręczynowy wart blisko ćwierć miliona złotych. Nie zdążyła jednak spakować wszystkich jego prezentów, a otrzymała pismo od komornika skarbowego. Okazało się, że Urząd Skarbowy Warszawa-Mokotów zajął wierzytelności.

"Na podstawie art. 89 $ 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zwanej dalej >ustawą<, wzywa się ww. dłużnika, aby należnej od niego kwoty z tytułu wszelkich wierzytelności i rozliczeń majątkowych w tym różniej zarządzonych przez Sąd zwrotów ruchomości bez zgody organu egzekucyjnego nie uiszczał zobowiązanemu Emilowi Haidarowi" - czytamy w piśmie.

Kwota, którą winien jest Haidar, przyprawia o zawrót głowy. Z dokumentu wynika, że dług biznesmena wynosi ponad 19 milionów złotych.

- Ja mam zaświadczenie o niezaleganiu. To jest kolejna próba ściemy i kompromitacja. Ja mam dość pomówień - skomentował nam Emil.

Jak to możliwe? Urząd skarbowy poinformował nas, że nie może tego skomentować, bo musi przestrzegać tajemnicy skarbowej.

Zobacz także: Znana aktorka spędzi święta z uchodźcami z Syrii

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają