Ida Nowakowska o Święcie Zmarłych i Halloween. Zaskakujące słowa gwiazdy TVP

2021-10-19 14:42
Ida Nowakowska o Halloween
Autor: AKPA Ida Nowakowska o Halloween

Ida Nowakowska deklaruje się jako głęboko wierząca osoba. Gwiazda TVP powiedziała właśnie szczerze, co sądzi na temat Święta Zmarłych i Halloween. Nowakowska mieszkała w Stanach Zjednoczonych, więc dobrze zna imprezy tego typu. Jej słowa mogą zaskakiwać. Sprawdźcie dlaczego!

Ida Nowakowska mówi prosto z mostu, co myśli o Kościele. Gwiazda TVP wyznała, że jest osobą wierzącą i chciałaby przekazać duchowe wartości swojemu synkowi. Gdy coraz więcej znanych osób przyznaje, że nie ochrzci swoich dzieci, Nowakowska broni tego sakramentu:Uważam, że akurat chrzest, jeśli chodzi o Kościół katolicki, to jest pewna symbolika, która jest bardzo ważna i nie bez kozery jest na początku życia. Myślę, że warto pomyśleć dlaczego. Nikt nikomu nie każe być częścią Kościoła katolickiego, każdy ma wolność wyboru. Natomiast uważam, że Kościół katolicki musi trzymać się pewnych tradycji i ram. Synek Idy otrzymał na chrzcie imię, które jest hołdem dla zmarłego ojca prezenterki. Gwiazda "Pytania na śniadanie" wywołała spore oburzenie w sieci, publikując na Instagramie zdjęcia w świątyni. Sesja Idy Nowakowskiej w kościele oburzyła katolicki tygodnik. Padły mocne słowa pod jej adresem. Ida wyjaśniła, dlaczego jest dumna ze zdjęć w kościele:

Ja będę wstawiać zdjęcia z kościoła, dzielić się najpiękniejszymi momentami. Czym mam się dzielić jak nie tym, co jest dla mnie najważniejsze? Nie wstydzę się tego, że jestem katoliczką, kocham kościół i to, co reprezentuje. To nie ma być coś górnolotnego, dla mnie naturalne jest się tym dzielić - mówiła w wywiadzie dla Party.

Anna Dereszowska w ciąży. „Jestem mamą po 40-stce i odczuwam już trudy tego stanu”

ZOBACZ: Cezary Pazura opowiedział, jak rodziła jego żona. Wyrzucono ich z restauracji!

Galeria wyżej: Ida Nowakowska. Moja mama to wspaniała babcia!

Ida Nowakowska o Święcie Zmarłych i Halloween. Zaskakujące słowa gwiazdy TVP

Ida Nowakowska w rozmowie z Jastrząb Post podzieliła się swoim zdaniem na temat tych dwóch świąt, które odbywają się jedno po drugim. Jak najbardziej Święto Zmarłych jest mi bliższe. Jestem osobą wierzącą. Uwielbiam to święto i myślę, że jest świętem bardzo polskim i jest to przepiękne, że mamy taką tradycję. Pamiętam jak mój mąż był tutaj pierwszy raz na Święto Zmarłych. Był zauroczony. Naprawdę czuł głębię i powagę tego święta. To, że wspominamy o zmarłych - wyznała.

Zaskakujące jest to, co powiedziała na temat Halloween, święta ważnego dla Amerykanów, obchodzonego też w wielu krajach w wieczór 31 października. Szczególnie dzieci celebrują to święto. Przebierają się za różne postacie i zbierają cukierki, chodząc od domu do domu. Popularne motywy na Halloween to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny itp. Gdzie Ida Nowakowska widzi w tym swoje miejsce? Prezenterka nie uważa, że to coś złego: 

Halloween traktuję z przymrużeniem oka. Myślę, że nikt nie wierzy w Halloween, tylko jest to zabawa. Tak jak Walentynki. Nie widzę w tym nic złego, że ktoś się przebiera, że dzieci się bawią. Dopóki jest to zabawa. Mieszkając w Stanach obchodziłam Halloween. To były po prostu imprezy tematyczne na uniwersytecie i tyle. 

Sonda
Czy obchodzisz w tym roku Halloween?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE