Iga Świątek byłaby rozczarowana odwołaniem występu Dua Lipy. Ewakuacja na Open’erze

i

Autor: AP(2)

Iga Świątek byłaby rozczarowana odwołanym koncertem Dua Lipy? Ewakuacja na Open'erze budzi emocje [ZDJĘCIA]

2022-07-02 11:19

Iga Świątek słucha Dua Lipy, bo - jak niedawno przyznała - to jej motywacja do gry. Guilty pleasure tenisistki nie wystąpiła na tegorocznym Open’erze. Wielu fanów oraz internetowych celebrytów obecnych na festiwalu otwarcie okazywało swoje rozczarowanie. Zła sytuacja atmosferyczna, chwilowa ewakuacja i zawiedzenie zmianami w planach festiwalu – to wszystko zobaczysz w GALERII.

Złe warunki atmosferyczne na Open’erze – ewakuacja

Ze względu na trudne i zmienne warunki atmosferyczne piątkowego wieczoru, przebieg festiwalu Open’er uległ niemałym zmianom. Organizatorzy tego wielkiego muzycznego wydarzenia około godziny 19:30 zorganizowali tymczasową ewakuację z terenu festiwalu. Podczas przemian w gdyńskiej pogodzie, dostosowywali oni plan Open’era. Po chwilowej ewakuacji festiwal wznowiono około godziny 22:30.

Trzeci dzień jednego z największym wydarzeń muzycznych w Polsce zaskoczył wszystkich – zarówno uczestników, jak i organizatorów. Opady deszczu zdarzały się często w trakcie trwania tego Open'era, lecz pierwszy raz w jego historii pogoda spowodowała przerwanie całego wydarzenia.

Odwołane koncerty na Open’erze

Około godziny 23 poinformowano o dużych zmianach w grafiku festiwalu. Odwołane zostały koncerty Megan The Stallion, Tent Stage oraz Dua Lipy. Byłby to zapewne niemały zawód dla Igi Świątek, która przyznała, że słucha Dua Lipy i traktuje ją jako swoją guilty pleasure.

Ewakuacja oraz zmiana koncertowych planów były koniecznym krokiem w obliczu nawałnic przechodzących nad Pomorzem. Na terenie festiwalu znajdowało się bowiem dużo elementów, które przy silnym wietrze mogły narazić uczestników Open’era na niebezpieczeństwo. Nikt nie został ranny. Organizatorzy informowali o próbach wznowienia wydarzenia, lecz finalnie nie odbył się koncert m.in. gwiazdy wieczoru – Dua Lipy.

„Ze względu na bezpieczeństwo przerwano festiwal. Na zewnątrz jest bardzo dużo elementów, sceny, różne konstrukcje, namioty i wieje silny wiatr. Chodzi więc o bezpieczeństwo wszystkich uczestników i pracowników” – informował dziennikarz TVN24, obecny na terenie festiwalu.

Influencerki w reakcji na ewakuację i odwołanie części koncertów

Spora ilość znanych w Internecie osób wybierała się na tegoroczny festiwal Open’er. Podczas załamania warunków pogodowych podzielili się oni na dwa obozy: jedni cieszyli się pomimo deszczu i chwilowej przerwy, pozostali narzekali na brak możliwości zabawy na chociażby koncercie Dua Lipy.

Na Instagramach wielu influencerek dostrzec można relacjonowanie sytuacji festiwalowej z piątkowego wieczoru. Widać na nich tragiczną sytuację atmosferyczną, a także rozczarowanie uczestników. Marta Sędzicka – była finalistka programu „Top Model” na swoim Instagramie pokazywała swoją „zabawę na koncercie Dua Lipy”. Polegała ona na puszczaniu piosenek idolki z telefonu oraz zabawie przy włączonym w telewizorze koncercie – innym niż ten wyczekiwany.

W GALERII zobaczysz widoki podczas wczorajszej ewakuacji Open’era oraz emocje celebrytek tam obecnych.

Sonda
Bawisz się obecnie na Open'erze?
Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE