Edyta Wojtczak

i

Autor: AKPA

Tak żyje Edyta Wojtczak. Była gwiazdą telewizji, a teraz inflacja daje jej popalić [ZDJĘCIA]

2022-07-02 8:31

Prezenterka i konferansjerka z 40-letnim stażem żyje w skromnej kawalerce. Utrzymuje się wyłącznie z emerytury, która wynosi około 2 tysiące złotych! Edyta Wojtczak jest żywą legendą Telewizji Polskiej. To ona prowadziła największe imprezy rozrywkowe oraz „szkoliła” swoją następczynię. Jak wygląda życie gwiazdy telewizji na emeryturze? Inflacja daje się 86-letniej Edycie Wojtczak mocno we znaki.

Kariera telewizyjna Edyty Wojtczak

Edyta Wojtczak trafiła do TVP lata temu, poprzez konkurs „Przekroju”, pt. „Piękne dziewczyny na ekrany”. W telewizji tej zagościła na długo, dzięki swojej urodzie i elokwencji, które wówczas urzekły Irenę Dziedzic. Doświadczona prezenterka poszukiwała wtedy swojej zastępczyni i rolę tę postanowiła powierzyć właśnie Edycie Wojtczak.

Wojtczak występująca na ekranie szybko zdobyła sympatię widzów Telewizji Polskiej. Jej nienaganna dykcja oraz uroda pomogły w rozwijaniu medialnej kariery. Kobieta prowadziła festiwale w Opolu, zapowiadała programy, a także pojawiała się w znanych programach telewizyjnych. Ulubienica widzów kojarzona jest również do dziś z prowadzeniem wraz z Janem Suzinem wieczorów sylwestrowych.

Życie gwiazdy na emeryturze

Bycie gwiazdą telewizyjną wielu młodym ludziom kojarzy się nie tylko z byciem rozpoznawanym w wielu publicznych miejscach, ale również z bogactwem i pewną sytuacją finansową na lata. Czy tak wygląda życie gwiazd? W przypadku Edyty Wojtczak rzeczywistość okazuje się rozczarowująca. Prezenterka, która stanowi legendę jednej z największych telewizji w kraju, zawdzięczająca swój sukces ciężkiej pracy, obecnie nie ma niełatwą sytuację finansową.

Edyta Wojtczak ma 86 lat, z czego 40 pracowała na antenie

Edyta Wojtczak ma 86 lat, a za sobą 40 lat pracy na antenie. W 2017 roku informowała "Super Express" o tym, że jej emerytura wynosi 2 tysiące zł. „Po czterdziestu latach pracy dostaję od państwa dwa tysiące złotych”. Współcześnie, biorąc pod uwagę dotychczasowe waloryzacje, kwota ta szacowana jest na około 2,4 tys. zł. Jest to niewiele mniej niż przeciętna emerytura w Polsce, która wynosi około 2,5 tys. zł.

Uwielbiana niegdyś konferansjerka Telewizji Polskiej obecnie utrzymuje się wyłącznie z emerytury. Legenda TVP mieszka w skromnej kawalerce, a inflacja daje się jej we znaki. W latach swojej świetności Edyta Wojtczak zajmowała się medialnym „wychowaniem” Katarzyny Dowbor. Ćwicząc wspólnie pracę przed kamerą przez aż dwa lata, starała się zrobić z niej swoją następczynię. Wojtczak można więc nazwać matką sukcesu Katarzyny Dowbor.

Sonda
Co myślisz o wysokości emerytur gwiazd?
Dramat w Warszawie. Alarm w domu wyje od rana. Służby bezradnie rozkładają ręce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE