Magiczny festiwal!

Jabłonki Swawole 2022: magiczna muzyka, feeria kolorów i soczyste jabłka. Tak swawolili Polacy!

Tegoroczny Food & Music Apple Festival dobiegł końca. Jabłonki Swawole zawitały do trzech malowniczych miast: Torunia, Giżycka i Sandomierza. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, w tym występy młodych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Było głośno, kolorowo i bardzo apetycznie! Przeczytaj, co działo się na Jabłonkach 2022!

Festiwal Jabłonki Swawole 2022 zawitał do trzech wyjątkowych miast

Food & Music Apple Festival, czyli Festiwal Jabłonki Swawole, to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2020 roku. Na początku jego ideą było rozsławienie w świecie polskiego jabłka i rodzimego sadownictwa. Faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie znajduje się przynajmniej kropla soku wyciśniętego z owoców pochodzących z polskich sadów.

Wyjątkowość i niepowtarzalność Festiwalu Jabłonki sprawiły, że nabrał on charakteru bardziej kulturalnego, a nawet kulturowego. Obecnie wydarzenie celebruje to, co najważniejsze w naszym kraju: styl życia, gościnność, rodzime smaki, zapachy, rytmy, naturę i swawole. Co ważne, promuje ono również polskie malownicze miasta, które zachwycają nie tylko swoim pięknem, ale również historią.

Festiwal Jabłonki Swawole 2022 zawitał do trzech wyjątkowych miejsc. Każde z nich miało swój unikalny klimat, który wpłynął również na charakter kolejnych odsłon Festiwalu. Tegoroczna edycja wystartowała 9 lipca w Fosie Zamku Krzyżackiego w Toruniu. W cieniu wiekowych krzyżackich murów było kameralnie i tajemniczo. Dwa tygodnie później, 23 lipca, Jabłonki dotarły do Plaży Miejskiej w Giżycku. Letnia, plażowa aura zachęciła giżycczan i turystów do swawoli, jedzenia oraz tańców! Festiwal zakończył się 6 sierpnia w Sandomierzu na Placu Jana Pawła II. Na błoniach wśród szumiących drzew nastrój Jabłonek udzielał się najmocniej, czerpiąc z obu światów magii i zabawy…

Jakie atrakcje czekały na uczestników Festiwalu Jabłonki Swawole 2022? 

Festiwal w każdym z miast dzielił się na dwie strefy: apetyczną i koncertową. Pierwsza z nich obejmowała stoiska serwujące napoje jabłkowe oraz fantastyczne dania na słodko i na słono. Stoły uginały się od pyszności! W części tej odbywały się w także pokazy rękodzieła oraz warsztaty. Uczestnicy festiwalu mogli dać upust swojej kreatywności i własnoręcznie upleść wianki lub zrobić kwiat jabłoni!

W strefie koncertowej wystąpiły młode gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W Toruniu zagrali Starless, Bluszcz, Vito Bambino i Retrostrefa. W Giżycku uczestników wydarzenia rozgrzali Meek, Oh Why?, Patrick The Pan oraz Retrosfera. Z kolei na scenie w Sandomierzu  pojawili się Dym, Luna, Natalia Szroeder i Orkiestra na Dużym Rowerze. Muzyka jest nieodłącznym elementem Jabłonek, wszak swawolenie w ciszy to żadna przyjemność.

Tuż przed koncertem w każdym z miast odbywała się inauguracja Festiwalu Jabłonki Swawole - miejski happening jabłonkowy z paradą uczestników festiwalu, jabłonkami i bębniarzami z Bazarnik Drums, która w hipnotycznym rytmie bębnów udawała się na miejsce Festiwalu. Było głośno, radośnie i bardzo kolorowo!

Na swawolne ucztowanie przygotowano dedykowany wydarzeniu teledysk. Tego lata uczestnicy imprezy biesiadowali przy utworze „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” w interpretacji Natalii Szroeder i Igo. Piosenka przewodnia idealnie oddawała magiczny klimat tegorocznego festiwalu. Koniecznie jej przesłuchajcie!

Organizatorzy Jabłonek Swawoli 2022 dziękują partnerom: Miastu Toruń, Burmistrzowi Miasta Giżycko i Miastu Sandomierz, firmom Vortumnus, Roleski i Jabłko Grójeckie oraz patronom: radiu Eska i redakcji "Super Expressu".

W Lublinie uczcili święto polonezem. W uroczystym tańcu wzięło kilkaset par.
Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?
Nasi Partnerzy polecają