Jacek Borkowski walczył o życie po zakażeniu Covid-19. To cud

2022-01-18 12:04
Lekarze nie dawali dużych szans na przeżycie Jackowi Borkowskiemu, który zmagał się z Covid-19. To cud, że żyje
Autor: akpa Lekarze nie dawali dużych szans na przeżycie Jackowi Borkowskiemu, który zmagał się z Covid-19. To cud, że żyje

Jacek Borkowski (63 l.) dostał drugą szansę od losu. Niewiele brakowało, a osierociłby trójkę swoich dzieci. Aktor pierwszy raz opowiedział, jak przechodził zakażenie koronawirusem. Okazuje się, że lekarze nie mieli wielkich nadziei, że z tego wyjdzie.

Widzowie od kilkunastu lat śledzą losy Piotra Rafalskiego granego przez Jacka Borkowskiego w "Klanie". Występuje on również w serialu "Pierwsza miłość". Na co dzień jednak ma ręce pełne roboty, bo zajmuje się dwójką swoich młodszych pociech. Po śmierci ukochanej żony Magdaleny Borkowskiej (+45 l.), stara się, aby Magda (16 l.) i Jacek (19 l.) nie odczuwali straty mamy. Niestety serce dzieci znowu zadrżało z niepokojem, gdy w kwietniu ich znany tata zaraził się koronawirusem. Covid-19 nie był dla niego łaskawy i aktor bardzo źle zniósł chorobę. Dopiero teraz przyznał, w jak poważnym stanie się wtedy znajdował.

O swojej chorobie poinformował fanów, wrzucając do sieci wpis i dodając zdjęcie, na którym jest podłączony do tlenu.

- Przede wszystkim ledwo mówię i oddycham. To jest najgorsze. Pomaga mi podawany tlen. Nie mam na nic siły, więc proszę trzymać kciuki, żebym szybko pokonał to cholerstwo – mówił wówczas w rozmowie z "Faktem".

Dopiero teraz Borkowski ujawnił, jak naprawdę wyglądała jego sytuacja. Okazuje się, że lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie.

- W tamtym roku przeszedłem COVID-19, który dopadł mnie dość mocno i można powiedzieć, że oceniano mnie w 20% na przeżycie - powiedział w rozmowie z Jastrząbpost.

Na szczęście Borkowski znalazł w sobie siłę, żeby pokonać tego podstępnego wroga, a jego organizm okazał się niezwykle silny. Aktor jest również wdzięczny personelowi medycznemu szpitala, w którym leżał.

- [...] w moim przypadku, opieka zdrowotna jeśli chodzi o szpital, w którym byłem, a byłem w szpitalu w Wołominie, to tylko mogę się ukłonić.

Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Koncert życzeń Jacka Borkowskiego. Pozdrawia czytelników "Super Expressu"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE