Jędrula z Rodziny zastępczej w ostrych słowach zwrócił się do Putina

i

Autor: AKPA

Jędrula z "Rodziny zastępczej" w ostrych słowach zwrócił się do Putina: "Zapłacisz za to, wszo sowiecka!"

2022-03-03 11:45

Tomasz Dedek (65 l.) to jeden z najpopularniejszych aktorów filmowych i serialowych. Mężczyzna jest znany przede wszystkim z roli Jędruli w "Rodzinie zastępczej". Ostatnio Dedek przyjął pod swój dach ośmioosobową rodzinę z Ukrainy. Wypowiedział się również bardzo ostro na temat Władimira Putina.

Tomasz Dedek to aktor filmowy, serialowy i teatralny, któremu największą popularność przyniosła rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w "Rodzinie zastępczej". Gwiazdor zagrał w wielu innych znanych produkcjach, m.in. "Psach", "Liście Schindlera", "Złotopolskich", "M jak miłość", "Miodowych latach", "Samym życiu", "Na dobre i na złe". Dedek pojawił się również w teledysku Maty pt. "Szmata". Prywatnie jest mężem Magdaleny Soszyńskiej-Dedek, z którą ma trójkę dzieci. Przypomnijmy, że aktor ma w swoim życiorysie mroczną kartę. Kilkanaście lat temu przyznał się do współpracy ze Służbami Bezpieczeństwa i donoszenia na swoich kolegów po fachu.

Dedek, choć od wielu lat ma problemy zdrowotne, postanowił mocno zaangażować się w pomoc Ukraińcom, którzy uciekli przed wojną do Polski. W poniedziałek aktor poinformował za pośrednictwem Twittera, że udzielił schronienia ośmioosobowej rodzinie: trójce dorosłym i piątce dzieci. Dedka bardzo poruszyło pożegnanie z uchodźcami, którzy wkrótce pojechali do miejsca docelowego.

- Oczy się zaszkliły - napisał.

Wcześniej serialowy Jędrula potępił inwazję Rosji na Ukrainę i w ostrych słowach wypowiedział się na temat Władimira Putina. 

Mężczyzna uważa, że zarówno Putin, jak i wszyscy członkowie Rady Bezpieczeństwa Rosji powinni odpowiedzieć za swoje zbrodnie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Wyraził również zaniepokojenie, że prezydent Federacji Rosyjskiej posunie się do najgorszego i doprowadzi do zagłady całego świata:

Jest taka straszna myśl we mnie, że ta k***a sowiecka w swym strachu poświęci świat. Zrobi to, by nie przyznać się do tego kim jest i co zrobił.

Podzielacie obawy Dedka?

Serialowy Jędrula jest bardzo aktywny na Twitterze, choć jego wpisy bywają niepokojące. Zobacz je w naszej galerii!

Sonda
Czy Tomasz Dedek to dobry aktor?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE