"To dla niego cios"

Jerzy Połomski przeżywa śmierć siostry. Teraz sam postawi sobie pomnik za życia. TYLKO U NAS

2022-08-16 5:10

Jerzy Połomski (89 l.) kilka tygodni temu pochował swoją ukochaną, rodzoną siostrę. Jadwiga Pająk (†92 l.) spoczęła w grobie, który artysta wykupił dla siebie już kilka lat temu. Najbliżsi chcą, aby to miejsce miało odpowiednią rangę i namawiają artystę na wybór godnego pomnika. A to oznacza, że wielki artysta będzie musiał postawić pomnik także i dla siebie - za życia.

Jerzy Połomski nie miał dużej rodziny. W ostatnich latach kontakt utrzymywał już jedynie z siostrą Jadzią. Niestety, kobieta kilka tygodni temu zmarła. Pojawiły się plotki, że artysta, który ma problemy ze zdrowiem, nie pojawił się na pogrzebie, a być może nawet nie jest świadom, że jego siostra nie żyje. Postanowiliśmy zweryfikować je u źródła.

– Jerzy był na pogrzebie siostry. Bardzo przeżył jej śmierć. Czasami ma problemy z pamięcią, ale wie, że siostra zmarła. Oni byli ze sobą bardzo związani, tworzyli rodzinę we dwójkę, bo Jerzy nie utrzymywał kontaktów z resztą rodziny. Ja byłam drugą bliską osobą. Kiedy stracił Jadwigę, to był dla niego cios - zdradza nam Violetta Lewandowska, menedżerka Połomskiego.

Pani Jadwiga została pochowana na warszawskich Powązkach, w miejscu, w którym spocząć ma też Jerzy Połomski. ZOBACZ: Jerzy Połomski pochował siostrę w swoim grobie. Zapłacił za niego majątek [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Wydaje mi się, że trzeba będzie postawić pomnik, bo to jest Aleja Zasłużonych i trudno, żeby w Alei Zasłużonych leżała osoba nieznana – mówi nam menedżerka Połomskiego. – Musi być to bardzo ładny pomnik, więc będę szukać jakiegoś rzeźbiarza. Ludzie stawiają pomniki za życia. Muszę się naradzić z Jerzym, bo sprawa jest świeża - dodaje nasza rozmówczyni.

NIE PRZEGAP: Tak mieszkają GWIAZDY w domu opieki w Skolimowie. Zofia Kucówna pokazała swój pokój [WIDEO]

Twórca hitu „Bo z dziewczynami” od ponad roku mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. I jest mu tam bardzo dobrze.

– Jerzy czuje się dobrze, ma bardzo dobrą opiekę, świetnie się nim zajmują. Ja też go odwiedzam. Jest w Skolimowie ponad rok i dziś czuje się lepiej, niż jak tam przyszedł. Skolimów mu służy. Ma opiekę lekarską, pielęgniarską, dobre wyżywienie i jest zadowolony z pobytu tam – podkreśla Lewandowska w rozmowie z "Super Expressem".

Grób siostry Jerzego Połomskiego. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE