Jerzy Trela zostanie pochowany z żoną. Tak wygląda grób

2022-05-18 17:05
Jerzy Trela
Autor: AKPA, ART SERVICE/SUPER EXPRESS

Jerzy Trela (†80 l.) zostanie pochowany z ukochaną żoną Georgette. Kobieta w 2015 roku spoczęła na cmentarzu w Leńczach pod Krakowem. Małżonkowie przeżyli ze sobą ponad 50 lat i bardzo się kochali. Wybitny aktor za życia postanowił, że urna z jego prochami ma zostać umieszczona w grobie jego żony. I tak się stanie. Mamy zdjęcia grobu.

Jerzy i Georgette poznali się w liceum plastycznym. Żona aktora swoje imię odziedziczyła po francuskiej babci. Zakochani pobrali się w 1965 r. w krakowskim kościele św. Mikołaja i zamieszkali w Leńczach, gdzie urodził się i wychował Trela. Owocem ich małżeństwa jest dwójka dzieci – Piotr (55 l.) i Monika (48 l.). W 2017 r. kobieta zmarła, pozostawiając aktora w żałobie. To był dla aktora bardzo ciężki czas, bowiem małżonkowie przeżyli ze sobą ponad 50 lat i bardzo się kochali. Po śmierci ukochanej aktor na długo zniknął ze świata show-biznessu, ale wrócił i pracował do samego końca swoich dni. 

Zobacz: Jerzy Trela nie myślał o aktorstwie. Wszystko zmieniła trauma po tragicznej śmierci ojca

Jerzy Trela: pogrzeb

W ostatnią niedzielę, odszedł pan Jerzy. Artysta, który od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową przed śmiercią przebywał w szpitalu. Ceremonia pożegnalna Jerzego Treli odbędzie się 23 maja. O godz 9. zostaną wystawione prochy artysty, a o godz 10. w bazylice u dominikanów w Krakowie odbędzie się msza święta żałobna. Następnie o godz 14. urna z prochami zmarłego zostanie umieszczona w grobie jego żony.

Zostanie pochowany z żoną

Łączyła ich ogromna miłość. Dlatego też kiedy siedem lat temu odeszła żona Treli, aktor wybrał dla niej miejsce na cmentarzu w rodzinnej miejscowości oraz nagrobek. Stawiając pomnik ukochanej, artysta zadbał o tablicę nagrobną również dla siebie samego. To właśnie tam będzie wyryte jego nazwisko. 

Na tym samym cmentarzu nieopodal Krakowa, zostali pochowani jego rodzice - ojciec Józef (+38 l.), który był kolejarzem i zginął tragicznie, matka Janina (+74 l.) i brat Krzysztof (+58 l.).

Zobacz galerię zdjęć. 

Groby rodzinne znanych aktorów. Opania, Fronczewski, Kondrat, Olbrychski. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE