Plotki ze świata gwiazd. Katarzyna Figura wyciągnie z policzków ZŁOTE NICI! Co z jej twarzą?

2014-07-10 15:30

To prawdziwe nieszczęście. Katarzyna Figura (52 l.) będzie musiała poddać się nieprzyjemnemu zabiegowi, by usunąć złote nici z twarzy. Seksowna aktorka wszczepiła je sobie, by poprawić kondycję skóry. A okazało się, że mogą szkodzić zdrowiu.

Kasia dwa lata temu skorzystała z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Wszczepiła sobie w policzki sześć złotych nici, każda po 1000 zł, by poprawić owal twarzy. Wyglądała pięknie, gdy jej skóra nabrała jędrności. Okazuje się jednak, że nie była to najlepsza decyzja. Złote nici mają wadę, nie trzymają skóry tak dobrze jak trzeba.

- Już od dłuższego czasu mówi się o szkodliwym działaniu złotych nici. Miejsca, w których były złote nici, wiotczeją. Często występowały po nich powikłania, komplikacje. Organizm je odrzucał z racji tego, że są one na stałe. Często skóra jednak po nich wiotczeje. Zastępuje się je teraz nićmi hialuronowymi, takimi, które same po pewnym czasie się rozkładają, bez większej ingerencji - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" Wojciech Lewandowski z kliniki ESTINITY. - Po latach wokół umieszczonych złotych nici zbierają się zwłóknienia, grudki. Może pojawić się uczulenie - podkreśla.

Metoda ta powoli zostaje wycofywana już we Francji.

- W Polsce jeszcze tego nie wycofujemy, ale pewnie to kwestia czasu - mówi Lewandowski.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE