Katarzyna Łaniewska

i

Autor: Kamil K Katarzyna Łaniewska ostro o "Koglu moglu 3"

Katarzyna Łaniewska dla „Super Expressu”: Nigdy nie rezygnujmy z modlitwy

2020-05-15 2:50

Katarzyna Łaniewska (87 l.) zawsze podkreśla, że jest osobą wierzącą, a Bóg odgrywa w jej życiu bardzo ważną rolę. Dlatego też gwiazda „Kogla-Mogla” i „Plebanii” przeżywa fakt, że w czasach panującego koronawirusa nie może być obecna na mszach kościelnych. Mimo to nie rezygnuje z modlitwy. – Oglądam msze w telewizji – wyznaje „Super Expressowi”.

Pani Katarzyna jest osobą głębokiej wiary. Miłość i przywiązanie do Boga wyniosła z rodzinnego domu. Gwiazda, którą widzowie pokochali m.in. za rolę Józi w „Plebanii”, wie, że modlitwa jest bardzo ważna, szczególnie w obecnej sytuacji, w której znalazł się cały świat.

Gwiazda nie ukrywa, że brakuje jej wizyty w kościele. Msza święta jest bowiem dla każdego wierzącego człowieka wyjątkowym spotkaniem z Panem Bogiem. – Od pewnego czasu znowu można chodzić do kościoła, ale ja nie chodzę... – powiedziała „Super Expressowi”.

Pani Łaniewska ma już swoje lata. Chcąc pójść do świątyni, musi mieć przy sobie osobę, która będzie przy niej cały czas. – Muszę iść z kimś, a teraz jest to trudne. Idąc ulicą, muszę trzymać kogoś pod rękę, a teraz trzeba zachować odległość dwóch metrów. Nie chcę robić rodzinie problemów – tłumaczy nam.

Przeczytaj również: Gwiazda "M jak miłość" wspomina spotkanie z Janem Paweł II. To niezwykle wzruszające

Aktorka jednak nie rezygnuje z modlitwy. Podkreśla, że nie jest ważne, gdzie się modlimy, ważne by rozmawiać z Bogiem. – Oglądam kościół w telewizji albo słucham mszy świętej w radiu – tłumaczy nam. Gwiazda nie rozstaje się ze swoim różańcem. Każdego dnia odmawia różaniec do Matki Bożej i i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. – Modlę się w różnych sytuacjach, w intencjach własnych oraz bliskich mi osób – zapewnia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE