Nowe ustalenia

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski: Rozwód na pierwszej rozprawie! Znamy szczegóły

2023-07-22 4:00

Wielkiej batalii sądowej nie będzie. Katarzyna Warnke (46 l.) i Piotr Stramowski (36 l.) rozstali się w zgodzie i chcą takiego samego rozwodu. Dogadali między sobą podział majątku i najważniejsze: opiekę nad ich 4-letnią córeczką Helenką. Wszystko wskazuje więc na to, że oficjalnie przestaną być małżeństwem już na pierwszej rozprawie rozwodowej. Jak dowiedział się "Super Express", jej termin wyznaczono już na początku września. Poznaliśmy ustalenia byłej już pary. Jedno z nich zaskakuje.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski rozstali się. "Była to decyzja trudna, lecz konieczna"

Gdy jesienią 2022 roku ogłosili, że się rozstają, wszyscy byli w szoku. Kasia Warnke i Piotr Stramowski uchodzili bowiem za kochającą się, bardzo zgraną, nowoczesną parę. "Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas mógł na nowo budować swoje życie" - napisali we wspólnym oświadczeniu i dodali, że ich priorytetem jest teraz ich wspólna córeczka.

Kasia i Piotr nie unikali komentowania swojego rozstania. Ale o sobie wzajemnie za każdym razem wypowiadali się z ogromnym szacunkiem. Do tego stopnia, że aktorka publicznie życzyła byłemu partnerowi szczęścia, gdy okazało się, że ten szybko związał się z inną kobietą - atrakcyjną neurobiolożką Natalią Krakowską.

W tej chwili Piotr wszedł w nowy związek i powiem tak: jeżeli ktoś chce sprawić mi przyjemność, mówiąc źle o nim czy jego partnerce, to jest odwrotnie, ponieważ to jest moja nowa rodzina. To jest rodzina mojego dziecka – powiedziała w „Dzień dobry TVN”, zaznaczając, że rozstanie nie jest dla niej dramatem. – Oczywiście, żeby przyszła zmiana, musi być rozpad. Wielu ludzi żyje w sytuacjach dla siebie trudnych, bo się boi zmiany – dodała.

W podobnym tonie w tym roku wypowiadał się Piotr. - Rozpad rodziny jest czymś traumatycznym i jest to proces, który po prostu trzeba przejść. W życiu tego nie chciałem i nie zakładałem, ale to się wydarzyło. Plusem jest to, że mamy z Kasią świetne relacje i najważniejsze dla nas jest dobro dziecka. Uważam, że udało nam się wyjść poza schematy. I naprawdę nasze rozstanie jest obopólną decyzją - zaznaczył w jednym z wywiadów. 

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski: Rozwód na pierwszej rozprawie

W tej sytuacji bardzo dziwne byłoby, gdyby na sali sądowej nagle zaczęli drzeć ze sobą koty. Wszystko bowiem od dawna jest już ustalone. Stramowski wyprowadził się z mieszkania na warszawskiej Starej Ochocie, w którym razem mieszkali. Należało ono bowiem do Kasi. Aktor na początek zamieszkał więc u swoich rodziców. Problemem nie było też ustalenie, jak ma wyglądać podział opieki nad córeczką - zgodnie postanowili, że podzielą się obowiązkami i czasem spędzanym z dzieckiem po równo.

Dlatego z głowy spadł im też problem ustalania alimentów. Oboje łożą na dziecko tyle samo. Jak dowiedział się "Super Express", dzieląc się opieką nad Helenką para ustaliła jeden ważny warunek - oboje mają zajmować się nią osobiście i mają zakaz zatrudniania niani. - Helenka to ich oczko w głowie. Nie chcą, by ich dzieckiem zajmowała się obca osoba, dlatego dostosowują swoje plany zawodowe tak, by któreś z nich zawsze przy niej było. Naprawdę dobrze się dogadują. Tu nie ma mowy o skandalu i praniu brudów - mówi nam przyjaciel byłej już pary. 

Rozwód Warnke i Stramowskiego zgodnie z planem ma zostać orzeczony na pierwszej rozprawie, czyli już za kilka tygodni. Jak widać, w show-biznesie także można rozstać się z klasą

Piotr Stramowski u Jaruzelskiej o PRZYSZŁOŚCI W HOLLYWOOD
Sonda
Czy uważasz, że nowa partnerka Piotra Stramowskiego pasuje do niego?