Kiepski koniec "Świata według Kiepskich". Tak fatalny wynik nie pozostawia żadnych złudzeń

2021-11-29 19:20
Świat według Kiepskich
Autor: AKPA "Świat według Kiepskich"

Nie tak to miało wyglądać!. „Świat według Kiepskich” zapowiadany był jako hit tegorocznej jesieni. Polsat liczył, że po tak długiej przerwie widzowie z utęsknieniem zasiądą przed telewizorami, by śledzić nowe przygody mieszkańców kamienicy przy ul. Ćwiartki. Tak się jednak nie stało. Na dodatek reklamodawcy nie byli zainteresowani zakupem czasu reklamowego podczas emisji. Czy to koniec „Kiepskich” wieloletniego serialowego hitu Polsatu?

Pod koniec października serial wrócił na antenę Polsatu po 1,5 roku. Stacja zdecydowała się wyemitować odcinki nagrane na początku 2020 roku w których zdążyli zagrać nieżyjący już Dariusz Gnatowski (†59 l.) i Ryszard Kotys (†88 l.). Według dostępnych danych, za reklamę w przerwie odcinka trzeba było zapłacić… 83,6 tys złotych! Była to jedna z najwyższych stawek w październikowym cenniku. W listopadzie kwota spadła do 80,5 tys. Także widownia nie dopisywała i topniała z odcinka na odcinek. Średnio przed ekranem zasiadało 746 tys. widzów. Polsat przegrywał ze wszystkimi rywalami. Być może dlatego zdecydowano, że finałowe odcinki widzowie zobaczą o innej porze - już nie chwilę po 20.00, a… o 2.25 w nocy! 

"Świat według Kiepskich" zniknie z anteny Polsatu?! Szokująca decyzja stacji

Co więcej, reklamodawcy za spot zapłacą jedynie 1900 złotych, czyli ponad 40 razy mniej niż dotychczas. - Zmiana godziny emisji serialu wynika z faktu, że stacja podjęła decyzję o modyfikacji układu ramówki. Zmiany obowiązują od 1 grudnia - poinformowała nas Magda Kowalik z działu Promocji i PR Polsatu.

Jak dodaje Tomasz Matwiejczyk z Polsatu, nieprawdą jest, że zmiana wynika z faktu, że w odcinkach są akcenty polityczne. - „Świat według Kiepskich” jest jednym z najważniejszych naszych seriali, nadawanym na naszych antenach od ponad 20 lat. I można powiedzieć, że przez całe 20 lat w niemal każdym odcinku są wątki polityczne i społeczne, gdyż serial jest po prostu o Polsce i Polakach. Tyle, że pokazuje naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle i z pewną dozą humoru - podaje serwis Wirtualnemedia.

Jedno jest pewne, przy takich wynikach dalsze losy serialu są raczej przesądzone i nieprędko zobaczymy nowe odcinki. O ile w ogóle zostaną pokazane.

Los uśmiechnął się do Basi Kurdej-Szatan. Nieoczekiwany zwrot w karierze gwiazdy "M jak miłość"

Klątwa Kiepskich. Sąsiedzi i znajomi Ferdka, którzy odeszli
Sonda
Co sądzisz o nowych odcinkach "Świata według Kiepskich"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE