Kim był Krzysztof Kiersznowski? Nie żyje „Wąski” z „Kilera”

2021-10-24 18:12
Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Zmarł Stefan Górka z Barw szczęścia. Co się stanie z bohaterem w serialu?
Autor: Artrama Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Zmarł Stefan Górka z Barw szczęścia. Co się stanie z bohaterem w serialu?

Informacja o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego poruszyła wszystkich wielbicieli jego talentu. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów zmarł dziś w wieku 70 lat. Ostatnio podziwialiśmy go m.in. w serialach "Barwy szczęścia" i "Blondynka". A zapamiętaliśmy go wszyscy jako gangstera Wąskiego w kultowym „Killerze”.

Krzysztof Kiersznowski urodził się w 1950 roku w Warszawie. Ukończył wydział aktorskiego łódzkiej szkoły filmowej. Na scenie zadebiutował w 1977 roku na deskach teatru "Ochota" w Warszawie .Wszechstronny, utalentowany aktor o charakterystycznym wyglądzie w historii polskiego kina zapisał się rolami w kultowych filmach "Vabank" i "Killer".

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. W jakich filmach grał? Aktor stworzył kultowe role

Spełniał się jako aktor serialowy w „ Barwach szczęścia” i w „Blondynce”. Był doskonały zarówno w rolach w rolach komediowych, jak i dramatycznych czy nawet sensacyjnych, przykładem jest jego kreacja w "Demony wojny według Goi" Władysława Pasikowskiego.

Zobacz koniecznie: Nie żyje Krzysztof Kiersznowski! Tragiczne wiadomości z ostatniej chwili!

Kim był Krzysztof Kiersznowski? Nie żyje „Wąski” z „Kilera”

Do filmu trafił jako 26- latek, zagrał epizodyczną rolę w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy. Stał się rozpoznawalny dzięki drugoplanowym rolom filmowym w produkcjach Juliusza Machulskiego: jako gangster nieudacznik „Nuta”, brat „Moksa”, w Vabanku (1981) i Vabanku II (1984), gangster „Wąski” w Kilerze (1997) i Kiler-ach 2-óch (1999). Rola ojca Tereski w filmie Roberta Glińskiego Cześć Tereska (2001) przyniosła mu Polską Nagrodę Filmową Orła 2002. Od 2007 roku gra Stefana Górkę, ojca Kasi (Katarzyna Glinka) w serialu TVP2 Barwy szczęścia. W serialu Blondynka aktor wcielił się w postać felczera Kozyry, mieszkańca Majaków o ksywce Pula Hula.

Kiersznowski z małżeństwa z Francuzką Martin, która pracowała w dyplomacji, miał dwoje dzieci – syna Maksa i córkę Katarzynę. Po rozwodzie, przez wiele lat był w relacji z młodszą od siebie o 33 lata partnerką Katarzyna, jednak – jak donosiły media, para się rozstała. Ostatnio był singlem.

Zobacz zdjęcia Krzysztofa Kiersznowskiego

Barwy szczęścia. Tak będzie wyglądała nowa czołówka w kolejnym sezonie!
Sonda
Czy lubisz oglądać seriale?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE