Kim jest Karol Friz Wiśniewski? Najbogatszy polski youtuber u Kuby Wojewódzkiego

2020-11-17 17:36
Kim jest Karol Friz Wiśniewski? Najbogatszy polski youtuber u Kuby Wojewódzkiego
Autor: Instagram @frizoluszek Kim jest Karol Friz Wiśniewski? Najbogatszy polski youtuber u Kuby Wojewódzkiego

Znają go głównie młodsi widzowie, jednak obecnie stara się rozszerzać swoje zasięgi i kierować twórczość do szerszego grona odbiorców. Karol Wiśniewski znany w sieci pod pseudonimem Friz to słynny twórca internetowy. Friz jest jednym z najsłynniejszych i najbogatszych polskich youtuberów. Zasłynął między innymi dzięki stworzeniu grupy EKIPA. Poznaj więcej szczegółów i dowiedz się kim jest Karol Friz Wiśniewski. Wiek, dziewczyna, kanał na YouTube, EKIPA.

Karol Friz Wiśniewski wystąpił we wtorkowym (17.11.2020) odcinku show Kuby Wojewódzkiego. Chyba obecnie najbogatszy polski youtuber usiadł na kanapie obok jednego z najsłynniejszych dziennikarzy TVN. Jednak kim jest Karol Wiśniewski? Poznaj jego wiek, dziewczynę, firmę, oraz przyjaciół z grupy EKIPA. Karol Wiśniewski uchodzi za jednego z najpopularniejszych polskich internetowych twórców. Jego Instagram obserwuje 2,5 miliona osób, jednak główne pole działalności Friza to YouTube. Założyciel EKIPY ma na swoim koncie ponad 4 miliony subskrypcji. Jest to gigantyczna liczba jak na polskie realia.

Karol Friz Wiśniewski - kanał na YouTube

Friz swoją karierę zaczął już w 2010 roku. To właśnie wtedy otworzył swój kanał na You Tube. Jednak prawdziwą przygodę ze słynną platformą zaczął wiele lat później. Początkowo publikował wideo z różnych wydarzeń, na przykład z takich imprez jak Intel Extreme Master. Później grał w Pokemon GO, co regularnie i sukcesywnie pokazywał na swoim profilu. Widzowie Karola Wiśniewskiego mogli zobaczyć różnorodne treści: typowe vlogi informacyjne z najnowszymi wieściami od Niantic, live z łapania pokemonów, ewoluowania czy wykluwania jaj. Dzięki temu zyskał wielką popularność.

Z czasem treści, które Friz publikował były bardziej lifestyle'owe, a po odniesieniu wielkiego sukcesu w 2018 roku postanowił założyć słynną EKIPĘ. Wraz z przyjaciółmi Mateuszem Trąbką (pseudonim Tromba) i Łukaszem Wojtycą (pseudonim Wujek Łuki) zaczęli realizować ogromny projekt EKIPA. Wraz z resztą przyjaciół przeprowadzili się do wielkiego Domu Ekipy wartego około 5 milionów złotych! Wtedy Karol Friz Wiśniewski rozpoczął wyzwanie, podczas którego przez 365 dni codziennie publikował film na kanale YouTube. Były to wyzwania, ale też zabawne zadania. Fani pokochali Friza.

Wielki projekt EKIPA pomysłem Karola Friza Wiśniewskiego

Grupa rozrosła się z czasem o kilka osób. Dołączyli do niej kolejni i bardzo znani dziś internetowi twórcy, m.in. Weronika Sowa (Wersow) - dziewczyna Friza, Marta Błoch (Murcix), Mikołaj Magdziarz (Mixer) - obecnie opuścił projekt EKIPA, Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu), Jakub Patecki (Patec Wariatec), Maria Ryskala (Marcysia) - dziewczyna Tromby i Kasia Bożek - dziewczyna Wujka Łukiego. W sierpniu 2019 roku powstał też sklep internetowy "Ekipatonosi", w którym można zakupić gadżety związane z EKIPĄ. Jest to jedno ze źródeł dochodów Karola Friza Wiśniewskiego.

We wtorek 17 listopada 2020 Friz zagości w programie TVN "Kuba Wojewódzki". Na kanapie zasiądzie razem z muzykiem, Igorem Walaszkiem - IGO.

Karol Friz Wiśniewski - wiek, Instagram, dziewczyna, zarobki

Wielu interesuje wiek Friza. Karol Wiśniewski ma 24 lata. Urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie. Słynny youtuber ma około 173 cm wzrostu i na co dzień mieszka i tworzy w Mieście Królów Polski. To właśnie tam znajduje się Dom Ekipy, w którym mieszka wraz całą grupą. Życie prywatne dzieli nie tylko z przyjaciółmi. Ma dziewczynę. Jest nią Weronika Sowa (Wersow). Dziewczyna kojarzona początkowo z mocnym wizerunkiem i różowym kolorem jest jedną z najpopularniejszych polskich influencerek. Wszystko między innymi dzięki EKIPIE i ciężkiej pracy, z której słynie Wersow. Friz również jest aktualnie piątą najpopularniejszą osobą z Polski na Instagramie.

Obecnie na polskim YouTube można zarobić gigantyczne sumy pieniędzy. Gdyby nie to, Friza nie byłoby stać na wielki projekt i zaangażowanie w niego ogromnej ilości osób. Wobec tego... ile zarabia Karol Friz Wiśniewski? Na zarobki internetowego twórcy składa się wiele źródeł. Przede wszystkim dochód z aktywności widzów na jego kanale, liczne współprace z reklamodawcami czy zarobki ze sklepu internetowego, w przypadku Wiśniewskiego Ekipatonosi.pl. Wszystko to skłąda się na wielką sumę, która wpływa na konto młodego youtubera. Nie da się ukryć, że Friz jest już milionerem! W jednym z wywiadów zdradził gigantyczną sumę: "Jeżeli moja firma robi obrót w wysokości 10 milionów złotych, to wychodzę z założenia, że moi współpracownicy też muszą bardzo dobrze zarabiać" - powiedział w rozmowie z kanałem Duży w maluchu.

Policja przyjechała po Kubę Wojewódzkiego

Aparaty dobrej jakości za niewielkie pieniądze! Pobierz zniżkę ze strony fotoforma kod rabatowyi nie przepłacaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE