Krzysztof Krawczyk

i

Autor: AKPA Krzysztof Krawczyk

Krawczyk miał nie dbać o grób ojca. Po śmierci matki postawił piękny nagrobek [WIDEO]

2021-04-08 16:27

Krzysztof Krawczyk (+74 l.) zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Artysta tym samym nie spocznie w grobie rodziców, którzy pochowani są obok siebie na łódzkim cmentarzu Doły. Kilkanaście lat temu jeden z miejskich portali opisał, że Krawczyk nie dba o grób swojego ojca, Januarego Krawczyka (+57 l.).

January Krawczyk był aktorem i śpiewamiem (pseudonim Sampolini). Gdy zmarł, młody wokalista Trubadurów miał niespełna 18 lat. Śmierć ojca była dla niego wielkim szokiem. Krzysztof Krawczyk odwrócił się wówczas od Boga. W 2003 roku tuż po Wszystkich Świętych, portal lodz.naszemiasto.pl poinformowało, że piosenkarz nie dba o grób swojego zmarłego w 1964 roku ojca.  - Obelisk z czerwonego piaskowca w kształcie krzyża wyrastającego z głazu nosi ślady uszkodzeń, epitafijny napis trudno odczytać, a płyta z lastriko kruszy się pod palcami. Fatalnego stanu nagrobka nie da się usprawiedliwić faktem, że Krzysztof Krawczyk jakiś czas temu zapowiadał przeniesienia prochów swojego ojca z cmentarzu na Dołach do Jedlicz, gdzie artysta ma swoją rezydencję - czytamy w starym artykule.

Małżonka artysty, Ewa Krawczyk, od razu zaprzeczyła, że nie dbają o grób Januarego. Zgodnie z wolą matki piosenkarza, nie przeniesiono prochów jego ojca na cmentarz w Grotnikach. Po śmierci pani Lucyny Rydzyńskiej (nazwisko po drugim mężu, +84 l.) w 2006 roku, Krzysztof Krawczyk postawił rodzicom nowe nagrobki.

O której i gdzie transmisja z pogrzebu Krzysztofa Krawczyka? TVP pokaże uroczystości państwowe

Groby ojca i matki Krzysztofa Krawczyka. Cmentarz Doły w Łodzi. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany