Krzysztof Kiersznowski nie żyje. W jakich filmach grał? Aktor stworzył kultowe role

2021-10-24 21:38
Krzysztof Kiersznowski nie żyje. W jakich filmach grał? Aktor stworzył kultowe role
Autor: Michał Rozbicki/Super Express Krzysztof Kiersznowski nie żyje. W jakich filmach grał? Aktor stworzył kultowe role

Krzysztof Kiersznowski to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Zagrał w takich kultowych filmach, jak chociażby "Vabank", "Kiler" czy "Cześć Tereska". Przypominamy filmy, w których zagrał aktor.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje - w niedzielę, 24 października przekazano tę bardzo smutną informację. Znakomity aktor miał 70 lat. Przez lata kariery aktorskiej zagrał w wielu filmach, których nie można sobie wręcz wyobrazić bez jego udziału. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby "Wąskiego" z "Kilera".

W jakich filmach zagrał Krzysztof Kiersznowski?

Aktor zdał za pierwszym razem na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Mając 26 lat zagrał w "Człoweku z marmuru" Andrzeja Wajdy. Sławę przyniosły mu przede wszystkim występy w kultowych filmach Juliusza Machulskiego. Zagrał w "Vabanaku" i "Vabanku II", (jako Nuta) "Kilerze" i "Kiler-ach 2-óch" (jako "Wąski") Możemy go oglądać również w " Superprodukcji"oraz filmie "Ile waży koń trojański?".

Rola w filmie "Cześć Tereska" przyniosła mu Polską Nagrodę Filmową Orła 2002, a nagrodę na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Orła 2007 zgarnął za udział w produkcji "Statyści ".

W ostatnich lata Kiersznowski zagrał m.in. "Drogówce", "Pod Mocnym Aniołem", filmach "Moje córki krowy", czy "Pitbull. Ostatni pies".

Aktor występował też na deskach teatrów. Związany był m.in. z Teatrem Ochoty, Studio, Rampa czy Kamienica. Krzysztofa Kiersznowskiego znamy z serialu "Barwy szczęścia" oraz "Twarzą w twarz", zagrał w kilku odcinkach "Świata według Kiepskich".

Informację o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego potwierdza teatr, z którym aktor współpracował. 

Na alei Wojska Polskiego w Szczecinie wycięto kilkanaście dorodnych drzew
Sonda
Najlepsza rola Krzysztofa Kiersznowskiego to?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE