Krzysztof Zanussi miał wypadek! Trafił do szpitala, musiał pilnie przejść operację!

2024-04-20 19:12

84-letni Krzysztof Zanussi, jak podano podczas festiwalu na którym miał być gościem, miał poważny wypadek! Nie dotarł na scenę, bo trafił pilnie do szpitala, gdzie musiał natychmiast przejść operację! Co dalej z jego zdrowiem?

Krzysztof Zanussi miał być gościem tegorocznej edycji festiwalu Script Fiesta w Warszawie. W sobotę 20 kwietnia zaplanowano spotkanie z reżyserem, jednak - jak dowiedzieli się zebrani na miejscu ze sceny - punkt programu został odwołany. Okazało się, że Krzysztof Zanussi miał wypadek!

Krzysztof Zanussi przeszedł operację

Krzysztof Zanussi, jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów, scenarzystów i producentów filmowych, miał ulec wypadkowi, który spowodował krwiaka! Jak podaje źródło Wirtualnej Polski - 84-letni filmowiec uderzył się w głowę tak niefortunnie, że natychmiast musiał trafić do szpitala. Niezwłocznie przeprowadzono operację, po której wybudził się w piątek. Nadal przebywa pod opieką lekarzy.

Irena Strzałkowska, producentka oraz także jedna z prelegentek podczas Script Fiesty poinformowała o wypadku ze sceny w kinie Elektryk.

Wcześniej tak zapowiadano spotkanie z Zanussim:

"Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu będzie projekcja jedynego hollywoodzkiego filmu Krzysztofa Zanussiego 'Morderstwo w Catamout'. Ta amerykańsko-niemiecka produkcja z 1974 roku to jeden z najbardziej zaskakujących filmów w dorobku reżysera, który rzadko korzysta w swojej twórczości ze sztafażu kina gatunkowego". Po pokazie zaplanowano spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz dyskusję, również jego udziałem.

Krzysztof Zanussi - życie i kariera

Krzysztof Zanussi, który pod koniec czerwca skończy 45 lat, to jeden z najbardziej uznanych polskich reżyserów, oraz jeden z nielicznych którym udało się osiągnąć międzynarodową sławę. Do najbardziej znanych filmów które stworzył należą "Życie rodzinne", "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest", "Iluminacja", "Barwy ochronne", "Cwał", "Spirala", "Czarne słońce" czy ostatni, "Liczba doskonała".

Za „Rok spokojnego słońca” Zanussi wygrał „Złote lwy” na festiwalu filmowym w Wenecji. Prywatnie od ponad 40 lat związany z malarką - Elżbietą Grocholską-Zanussi. Oboje uchodzą za konserwatystów i zagorzałych katolików.

Zobacz również:

Zanussi pozwie Latkowskiego! Reżyser wydał MOCNE oświadczenie

Rodzina Zanussich sprzedaje klejnoty na kościół!

Krzysztof Zanussi był „Aktorem”?

QUIZ Ranczo. Imiona bohaterów serialu TVP: Kozioł, Japycz, Solejuk, Czerepach

Pytanie 1 z 18
Wójt Kozioł (Cezary Żak) w serialu "Ranczo" miał na imię:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki