Sanah

i

Autor: AKPA Sanah zmieniła tekst piosenki "Marcepan"

Co za zdjęcia!

"Krzyżacy" jako musical. Sanah w roli Danusi Jurandówny

2023-06-02 18:00

"Krzyżacy" Henryka Sienkiewicz zostaną pokazani na nowo? Próby ponownego zekranizowania słynnej lektury trwają od lat, jednak nikt do tej pory nie ośmielił się zrobić drugiej wersji filmu o potyczce polskich i litewskich rycerzy z zakonnikami krzyżackimi pod Grunwaldem. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia pokazujące nowe wcielenie "Krzyżaków".

Wersja musicalowa "Krzyżaków"? W roli Zbyszka z Bogdańca Dawid Podsiadło, jako Danuśka Sanah, a królem Władysław Jagiełło sam prezydent Lech Wałęsa! Taka obsada to byłby hit. Niestety stworzyła ją jedynie sztuczna inteligencja (AI) na potrzeby profilu "Sztuczna Polska", gdzie pokazywane są zmyślone zdjęcia i historie. -  Krzyżacy" w wersji musicalowej. Przygotujcie się na epicką taneczną bitwę. Już wkrótce na Waszych współdzielonych kontach na Netflixie ;) Mam nadzieję, że osoby które obsadziłem w głównych rolach nie mają nic przeciwko. Uwielbiam Dawida i Sanah za kreatywność i poczucie humoru. Pana Lecha za gorące basenowe zdjęcia. Kogo widzicie w pozostałych rolach? - czytamy na profilu "Sztuczna Polska" na Instagramie.

Wielka szkoda, bo już mieliśmy nadzieję, że w końcu powstanie nowy film o Krzyżakach, który w końcu zastąpi ten w reżyserii Aleksandra Forda z 1960 roku. Przypomnijmy, że film z Mieczysławem Kalenikiem jako Zbyszko, Grażyną Staniszewską jako Danuśką i Emilem Karewiczem jako Władysławem Jagiełło, był wielkim kinowym hitem. Obejrzało go ponad 32 miliony widzów. Megaprodukcja kosztowała 33 miliony ówczesnych złotych. Za te pieniądze można byłoby wyprodukować 11 filmów fabularnych. W dziele o bitwie pod Grunwaldem wykorzystano 18 tysięcy kostiumów, 3500 koni i blisko tysiąc statystów. 

Do nowych "Krzyżaków" na początku XXI wieku przymierzali się reżyser Jarosław Żamojda ("Młode wilki") oraz Bogusław Linda. Z filmu wyszły jednak nici z powodów finansowych. Banki krajowe, które wsparły kilka ekranizacji lektur szkolnych zanotowały straty i nie były skore na wydanie kolejnych funduszy.

Groby aktorów "Krzyżaków". 60 lat od filmu Aleksandra Forda [WIDEO]

Groby aktorów Trędowatej, Lalki, Krzyżaków, Trylogii i Nad Niemnem. Niezapomniani
Sonda
Chciałbyś zobaczyć nową wersję filmowych "Krzyżaków"?
Nasi Partnerzy polecają