Sienkiewicz

i

Autor: AKPA/Niemiec Sienkiewicz

Jaki jest finał sądowej batalii?

Kto odziedziczył majątek po Krystynie Sienkiewicz? Walka trwała cztery lata

2022-12-07 16:10

Wiadomo już, kto ostatecznie odziedziczy ogromny majątek, który zostawiła po sobie Krystyna Sienkiewicz (+81 l.). Aktorka zmarła pięć lat temu, ale przez cały ten czas toczyła się w sądzie sprawa spadkowa. Czy Kuba Sienkiewicz jako jedyny ma prawa do majątku ciotki?

Krystyna Sienkiewicz zmarła pięć lat temu. Zostawiła po sobie spory majątek, szacowany na około 3 miliony złotych. W swoim testamencie wskazała, że całość ma odziedziczyć wyłącznie jej bratanek, Kuba Sienkiewicz. Z taką decyzją nie chciała pogodzić się przyrodnia siostra lidera Elektrycznych gitar, Anna, która na co dzień mieszka w Norwegii. Sprawa trafiła do sądu. Anna zapewniała, że utrzymywała z Krystyną regularny kontakt. Do walki o spadek dołączyła także adoptowana przez Sienkiewicz córka Julia, z którą od wielu lat się nie kontaktowała.

Wiadomo, kto przejmie spadek po Krystynie Sienkiewicz

Sprawa o spadek po aktorce toczyła się przez cztery lata. Obie panie podważały testament Sienkiewicz. W końcu jednak nastąpił finał tej wojny. 

- Sprawa się prawomocnie zakończyła. Zgodnie z tym orzeczeniem Jakub Sienkiewicz w całości uzyskał spadek po ciotce Krystynie Sienkiewicz – mówi "Faktowi" prawnik muzyka, Adam Bratkowski.

Wyrok uprawomocnił się we wrześniu tego roku. Obie panie zrezygnowały z dalszej walki o spadek. Przypomnijmy, że Kuba Sienkiewicz żył w bardzo zażyłych relacjach ze swoją ciotką.

Sonda
Oglądałeś jakiś film z Krystyną Sienkiewicz?