Kuba Sienkiewicz straci 4 miliony spadku?

i

Autor: Akpa/Mateusz Jagielski Kuba Sienkiewicz straci 4 miliony spadku?

Ciotka byłaby dumna

Kuba Sienkiewicz wygrał w sądzie i remontuje dom po Krystynie Sienkiewicz. W planach czytelnia dla seniorów "Czaruś"

2023-04-04 15:00

Czteroletnia batalia sądowa Kuby Sienkiewicza ( 61 l.) o majątek po Krystynie Sienkiewicz (†82 l.) zakończyła się w połowie ubiegłego roku. Muzyk remontuje dom, który otrzymał w spadku. W piwnicy nieruchomości powstała sala prób. W planach zaś jest miejsce, które umożliwi spotkania okolicznym seniorom - publiczna czytelnia.

Krystyna Sienkiewicz - nieoceniona aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna zmarła w 2017 r. w wieku 82 lat, cały swój majątek pozostawiając bratankowi. Kuba Sienkiewicz opiekował się ciotką w ostatnich latach życia, stąd zapewne decyzja gwiazdy o zapisaniu mu m.in. należącej do niej ziemi w Świdrze oraz pięknego domu na Bielanach. To majątek o wartości niemal 4 milionów złotych. Zasadność testamentu podważyły jednak adoptowana córka aktorki - Julia Przyłubska, z którą gwiazda przez wiele lat była skonfliktowana wraz z przyrodnią siostrą muzyka Elektrycznych Gitar. Kobiety domagały się udziału w spadku, mimo że za życia niespecjalnie interesowały się leciwą gwiazdą. Sąd jednak przychylił się do zapisanej w testamencie woli Krystyny Sienkiewicz i cały jej majątek przypadł ostatecznie w udziale muzykującemu neurologowi.

W piwnicy domu Krystyny Sienkiewicz powstała sala prób. W planach jest czytelnia dla seniorów 

Kuba Sienkiewicz ruszył z remontem domu zaraz po zakończeniu wygranej dla siebie sprawy. W piwnicach posiadłości powstała sala prób o powierzchni 50 m2. Ma to być przyjemne miejsce, gdzie można ćwiczyć, ale także nagrywać prywatne projekty.

Najważniejszy etap inwestycji jest jeszcze w remoncie, ale jego otwarcia z pewnością nie mogą się już doczekać okoliczni mieszkańcy. Powstanie tam bowiem publiczna czytelnia dla seniorów, w której odbywać się mają również spotkania z autorami oraz głośne czytania poezji. Sienkiewicz wybrał już nawet chwytliwą nazwę, która jednocześnie będzie przypominać o właścicielce tego miejsca. Czytelnia "Czaruś" dostanie bowiem nazwę od imienia ukochanego pieska gwiazdy. O otwarciu czytelni z pewnością państwa poinformujemy.

Grób Krystyny Sienkiewicz. Niezapomniani
Sonda
Oglądałeś jakiś film z Krystyną Sienkiewicz?