Kulisy Sylwestra Marzeń z Dwójką. Ruszyła budowa sceny. Przygotowania na każdą ewentualność

2021-12-01 20:00
Sylwester Marzeń z Dwójką w Ostródzie, 2020/2021
Autor: AKPA Sylwester Marzeń z Dwójką w Ostródzie, 2020/2021

Sylwester Marzeń z Dwójką to wielkie muzyczne wydarzenie, w które zaangażowane są największe gwiazdy polskiej estrady, władze TVP i miasta, które udostępnia miejsce pod imprezę. W tym roku znów bawimy się w Zakopanem. Ruszyły przygotowania. Na miejscu już rozkładają scenę. Lokalne media pokazały kulisy przedsięwzięcia. Padło pytanie dotyczące pandemii. Sprawdźcie to i podzielcie się swoim zdaniem!

Sylwester Marzeń z Dwójką odbędzie się w Zakopanem. To już tradycja. Sylwester 2020/2021 obejrzało niemal sześć milionów Polaków. Jacek Kurski pochwalił się na Twitterze wynikami oglądalności programu. Aż 5,9 milionów widzów wybrało TVP i występy takich gwiazd, jak Zenek Martyniuk czy Cleo W zeszłym roku zabrakło Maryli Rodowicz. Jednak piosenkarka zaskoczyła fanów i przygotowała własny koncert w sieci! Jeszcze nie ogłoszono gwiazd, które wystąpią w tym roku. Jednak wiemy, że przygotowania ruszyły! Jak podała Gazeta Krakowska, na Górnej Równi Krupowej w centrum Zakopanego, pojawiły się tiry, kontenery i ciężki sprzęt. Rozpoczęły się przygotowania do budowy sceny plenerowej. 

- Ja od początku mówiłem, że jesteśmy otwarci na zorganizowane przez Telewizję Polską kolejnego koncertu sylwestrowego. Wszystko było jednak uzależnione od decyzji Telewizji - powiedział dla Gazety Krakowskiej Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Będzie to impreza z udziałem publiczności na żywo. Rozkładane są też barierki, które mają wyznaczać sektory dla publiczności. Co z uwzględnieniem pandemii? Burmistrz Zakopanego jeszcze nie wie, na jaką skalę urządzi sylwestra: - Przygotowania są prowadzone na każą ewentualność. A jak dużo ludzi będzie mogło w koncercie wziąć udział, to będzie zależało od sytuacji w kraju.

Jacek Kurski: W domu prezesa TVP rozbrzmiewa muzyka Chopina

W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia z innego wydarzenia organizowanego przez TVP. Koncert z okazji 40-lecia zespołu Bayer Full obejrzycie 11 grudnia w TVP2

Z kolei mieszkańcy Warszawy Nowy Rok witali ze stacją TVN. W tym roku w stolicy nie będzie plenerowego sylwestra. Sprawdź uzasadnienie stacji. Tygodnik Podhalański zadał pytanie na swoim Facebooku: - Jak myślicie, czy to dobry pomysł, by urządzać huczne powitanie roku pod Tatrami w momencie, gdy wokół szaleje pandemia? Internauci mieszkający w okolicy odpisali. Jedni namawiają do ostrożności: - Pandemia jest, w domu siedzieć przy TV! Inni zachowują spokój: - To my decydujemy, czy tam będziemy czy nie, więc każdy ma rozum. 

Sonda
Jakie plany na sylwester 2021/2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE