Lady Pank gra trasę koncertową dedykowaną słynnym bliźniakom!

2020-01-10 20:03

Zespół Lady Pank przygotował dla swoich fanów niespodziankę. Jest to cykl koncertów z piosenkami do filmu rysunkowego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, do którego Jan Borysewicz i spółka stworzyli muzykę ponad 33 lata temu.

Zespół Lady Pank zagra podczas Sylwestra w Rzeszowie

i

Autor: fot. WBF Zespół Lady Pank zagra podczas Sylwestra w Rzeszowie

Koncerty będą połączone z projekcją tej kultowej bajki Kornela Makuszyńskiego. Premiera odbyła się w listopadzie podczas Festiwalu SoundEdit w Łodzi.

- Na premierowym koncercie zobaczyliśmy rzeszę naszych fanów, dzisiejszych czterdziestolatków pamiętających ten film z czasów dzieciństwa, którzy przyprowadzili swoje dzieci. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca, bawiły się dwa pokolenia fanów Lady Pank. To był wspaniały widok i znak, że ten film i muzyka w ogóle się nie zestarzały -  mówi Jan Borysewicz. - Uznaliśmy również, że warto pokazać się z tym projektem szerszej publiczności. Na pierwszą połowę przyszłego roku zaplanowaliśmy więc trasę koncertową pod szyldem „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz.

W 1986 roku ukazał się album "O dwóch takich, co ukradli księżyc" będący ścieżką dźwiękową filmu rysunkowego o tym samym tytule nagrany przez Jana Borysewicza wspomaganego wokalnie przez Janusza Panasewicza. Premierze filmu towarzyszył cykl koncertów pt. „Jacek i Placek, czyli Lady Pank w poszukiwaniu krainy leniuchów”. Z tego okresu pochodzi jeden z największych hitów zespołu, "Marchewkowe pole", do dziś wykonywany przez Lady Pank na koncertach. Zarówno film, jak i płyta odniosły taki sukces, że w 1988 roku została wydana jej druga część. Tu można powiedzieć o pewnego rodzaju ironii, kiedy zespół rockowy znany ze swojej kontrowersyjności nagrywa piosenki do filmu dla dzieci. Jednak Lady Pank był zespołem, który już wówczas łączył dwa pokolenia – rodziców i dzieci.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki