Magda Gessler, Lara Gessler

i

Autor: Akpa Magda Gessler, Lara Gessler

Dziwna choroba córki Magdy Gessler wyszła na jaw. Szokujące zdjęcie

2021-01-04 20:30

Córka Magdy Gessler poszła w jej ślady - również została restauratorką, a jedzenie to jej wielka miłość i pasja. Ale kilka lat temu obsesja na punkcie zdrowego jedzenia spowodowała zaburzenia odżywiania się i niebezpiecznie zbliżyło ją do anoreksji. Lara Gessler właśnie pokazała zdjęcie, na którym waży zaledwie 46 kg. Magda Gessler bardzo chciała pomóc córce.

Instagram podbija nowa moda. Użytkownicy aplikacji proszą swoich followersów o wskazanie im, jakie swoje zdjęcie mają im pokazać. Lara Gessler została poproszona m.in. o pokazanie zdjęcia, na którym jest najszczuplejsza. To, co pokazała młoda Gessler, zaszokowało jej fanów. Dziewczyna opublikowała zdjęcia, na którym przy wzroście 174 waży zaledwie 46 kg. 

"46 kg (przy wzroście 174 cm). Bardzo trudny czas. Dobrze mieć blisko przyjaciół, którym na tobie zależy i dobrą motywację" - podpisała Lara zdjęcie, które znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Edyta Górniak boleśnie zdradzona. Porażające słowa o ukrywanym do dziś związku

Okazuje się, że ta szczupłość nie była przypadkowa. Lara przed laty zmagała się z zaburzeniami odżywiania się. W pewnym momencie wpadła w obsesję zdrowego odżywiania się, a z czasem odmawiała sobie jedzenia.

- Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia - powiedziała Lara w jednym z wywiadów. 

Przypadłość ta nazywana jest ortoreksją. To patologiczna koncentracja na spożywaniu zdrowego jedzenia.

NIE PRZEGAP: Julia Wieniawa w ostrej scenie seksu! Zobaczy to cały świat. ZDJĘCIA

Nagle Lara bardzo dużo schudła. Od razu zauważyła to jej mama. Magda Gessler chciała zapewnić córce specjalistyczną pomoc. 

- Wszystko było dobrze do momentu, kiedy okazało się, że schudłam aż 14 kilogramów. Zaburzenia odżywiania zauważyła moja mama, która zapytała, czy nie powinnyśmy udać się do psychologa. Byłam zmęczona komentarzami, że jestem za chuda. Powiedziałam, że nie chcę pomocy, żeby dali mi trochę czasu, to sama sobie z tym poradzę. I tak się stało. Część tego drylu przerzuciłam na sport. Zaczęłam biegać, chodzić na siłownię, potem doszła wspinaczka - wspomina Lara. 

Dziś córka Magdy nadal interesuje się zdrowym odżywianiem, ale podchodzi do niego naprawdę... zdrowo. Wydała już dwie książki na temat jedzenia. Prowadzi też cukiernię swojej mamy. Słodkie grzeszki na pewno jej się więc zdarzają.

ZOBACZ TAKŻE: To się w głowie nie mieści. Zapłacili Magdzie Gessler 50 tys. zł za jedną kolację! Znamy szczegóły

Lara Gessler

i

Autor: Akpa Lara Gessler
Lara Gessler

i

Autor: Instagram Lara Gessler
Co się stało z twarzą Magdy Gessler?! Reakcje ludzi wgniatają w fotel