Maffashion, Maciej Musiał

i

Autor: AKPA Maffashion i Macieja Musiała czeka rozprawa sądowa

Będą musieli zapłacić

Maciej Musiał i Maffashion skazani! Sąd nie miał wątpliwości. Wysokość kary zaskakuje

2023-07-07 10:24

Maciej Musiał (28 l.) i Julia Kuczyńska (35 l.), czyli Maffashion, zostali skazani przez sąd. Chodzi o reklamowanie napojów wyskokowych w internecie. Jak się okazuje, sędzia nie miał wątpliwości o winie celebrytów, a rozprawa odbyła się bez ich udziału. Znamy wysokość wyroku i trzeba przyznać, że tego typu kara jest dosyć zaskakująca.

Maciej Musiał, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia, a także Julia Kuczyńska, czyli internetowa influencerka "Maffashion", w połowie kwietnia 2023 roku musieli zmierzyć się z tym, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko nim. Zarówno Musiał, jak i Kuczyńska, nie chcieli, by ich twarze były zasłaniane, zgodzili się też na podawanie danych osobowych. Czego dotyczyło oskarżenie? Zdaniem śledczych, celebryci złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za co grozi grzywna od 10 do nawet 500 tys. złotych. Maciej Musiał na Instagramie 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. miał reklamować szkocką whisky oraz włoskie piwo, z kolei Maffashion "tylko" włoskie piwo - 23 czerwca 2022 roku. Teraz zapadł wyrok.

Czytaj także: Półnagi Maciej Musiał kusi w łóżku. Nawet Magda Gessler nie mogła się powstrzymać!

Czytaj również: Maciej Musiał próbował z całych sił, ale nie udało się. Stracił pracę, smutne wieści

Maciej Musiał i Maffashion skazani! Sąd nie miał wątpliwości. Wysokość kary zaskakuje

Dziennikarze portalu tvp.info ustalili, że pod koniec maja 2023 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał wyrok nakazowy skazujący Maffashion i Musiała na grzywny. Wysokość kary jest jednak dosyć zaskakująca.

– Maciejowi M. wymierzono karę łączną grzywny w kwocie 15 tys. zł, Julia K. została ukarana karą grzywny w kwocie 10 tys. zł. Oskarżeni będą musieli ponieść także koszty procesu – potwierdził w rozmowie z TVP prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Co oznacza wyrok nakazowy? To taki, w którym nie biorą udziału strony postępowania. Sąd nie miał wątpliwości o winie celebrytów, ale wyrok jeszcze nie jest prawomocny, więc ci mogą się od niego odwołać.

Zobacz galerię zdjęć do innego tematu: Maciej Musiał podbija świat klatą

Sonda
Co myślisz o wyroku, który zapadł w sprawie Macieja Musiała oraz Maffashion?