Andrzej Grabowski

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

To smutne!

Malutka wnuczka Grabowskiego na jego widok uderza w płacz. Co się stało, że dzieci się go boją?

2023-06-08 12:04

Andrzej Grabowski (71 l.) jest aktorem uwielbianym przez rzesze telewidzów. Szczególnie ceniony jest za role komediowe, które nie tylko bawią, ale pozwalają też choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk. Wnuczki aktora nie podzielają tej sympatii. Przeciwnie, reagują na niego, mówiąc delikatnie, z dystansem. Aktor niezwykle nad tym ubolewa. Czy ma szansę to zmienić?

Andrzej Grabowski jest jednym z najbardziej popularnych aktorów swojego pokolenia. Publiczność kocha go za niezwykłe role telewizyjne i filmowe. Niezapomniany Ferdek Kiepski przyniósł mu ogromną rozpoznawalność, ale aktor podejmuje znacznie więcej wyzwań zawodowych - nie tylko aktorskich. Przez kilka sezonów był na przykład jurorem w "Tańcu z gwiazdami". Mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, gwiazdor cały czas pracuje i to dość intensywnie. Zdaje się nie zauważać, że nie jest już młodzieniaszkiem, co swego czasu przyznał w rozmowie z Kamilem Paciorkiem w Imponderabiliach: - Proszę mi nawet o nich nie przypominać. W ogólnie nie chcę dopuszczać do siebie liczb dotyczących wieku - powiedział wtedy.

Córki Andrzeja Grabowskiego poszły w ślady rodziców

Aktywny tryb życia aktora odbija się jednak na jego życiu rodzinnym. Gwiazdor nie ma zbyt wiele czasu wolnego i bez ogródek przyznaje że rzadko widuje wnuczki, co wywołuje pewne niespodziewane komplikacje. Grabowski ma dwie córki  - Zuzannę i Katarzynę. Obie poszły w ślady ojca i zostały aktorkami, więc zapewne rozumieją notoryczny brak czasu u artysty.

Andrzej Grabowski ma trzy wnuczki. Nie ma dla nich zbyt wiele czasu

Trudniej jest takie sprawy zrozumieć małym dzieciom. Wnuczki rzadko widują dziadka. Najmłodsza z nich - Jagoda, na jego widok wybucha zawsze płaczem i ucieka do mamy, młodszej córki pana Andrzeja - Katarzyny. Aktor liczy, że w końcu się przyzwyczai, jak starsze dziewczynki. Córki Zuzanny i aktora Pawła Domagały również początkowo "nie przepadały" za dziadkiem. Dziś aktor mówi, że Hania i Basia już się go nie boją. - Nie mam zbyt wiele czasu dla żadnej z wnuczek. Dwie starsze wnuczki już się mnie nie boją, ale najmłodsza jeszcze jak mnie widzi, to od razu w płacz i do mamy - przyznaje gwiazdor. Dodaje jednak zaraz, że pod jego nieobecność dziewczynka całuje jego fotografię. Jest więc nadzieja, że w końcu przekona się i do dziadka "na żywo".

Zobacz w galerii, jak na przestrzeni lat zmieniał się Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski u Jaruzelskiej o Ferdku Kiepskim: „przyjechał i JAJA SOBIE ROBI”
Sonda
Lubisz Andrzeja Grabowskiego?