Marek Jackowski obchodziłby 75. urodziny.

i

Autor: AKPA/Kurnikowski

Czy poszły w jego ślady?

Piękne córki Marka Jackowskiego. Jak go wspominają? "Zawsze za nami tęsknił"

2022-12-25 16:50

Marek Jackowski zmarł w wieku 66 lat w 2013 roku, pozostawiając po sobie czwórkę dzieci - Mateusza (50 l.), Palomę, Sonię oraz Biankę (26 l.). Córki lidera Maanamu i byłego męża Kory, gościły w "Dzień dobry TVN", gdzie po latach wspominały, jakim był ojcem. Choć z racji tras koncertowych rzadko bywał u ich boku, miał zawsze o nich ciepło myśleć i tęsknić. Czy jego latorośle poszły w ślady znanego taty? Wybrały inne ścieżki kariery! Więcej poniżej.

Marek Jackowski zmarł w 2013 roku. Córki wspominają go po latach. Jakim był ojcem? "Wiem, że patrzy na nas i opiekuje się nami, tak jak robił to za życia"

11 grudnia Marek Jackowski ukończyłby 75 lat. Zmarł w 2013 roku w Włoszech, gdzie mieszkał z rodziną i tam tez początkowo był pochowany w San Marco. 2 lata później jego szczątki spoczęły na Nowym Cmentarzu w ukochanym Zakopanem.  Artysta pozostawił czwórę dzieci. Mateusz (z małżeństwa z Olgą "Korą" Sipowicz), Bianka, Sonia i Paloma nie zdecydowali się podążać w ślady ojca i karierę rozwinęły w innych branżach, niż muzyczna. Bianka Jackowska początkowo występowała nawet w zespole Three Times Four.

Jak wspominają go jako ojca?

- Oczywiście nie było go przez wiele czasu w domu, koncertował i dużo jeździł po Polsce, ale był opiekuńczy. Wracał do domu, czekał na nas i zawsze za nami tęsknił - podkreślała w jednym z wywiadów Bianka, najstarsza z dzieci Marka Jackowskiego. 

Choć Jackowski żywił nadzieję, chociażby ucząc córki gry na gitarze, że także będą rozwijać swój talent muzyczny, wybrały inną drogę. Bianka osiągnęła wielki sukces naukowy, obecnie robi doktorat z onkologii w Irlandii. Z kolei Paloma studiowała gemologię, a obecnie zajmuje się certyfikowaniem i wycenianiem diamentów. Jak przyznawała w jednym z wywiadów, rzadko wraca do muzyki ojca, bowiem wiąże się to dla niej z silnymi emocjami. Sonia studiuje natomiast architekturę.

- Słyszeć muzykę taty nawet po tylu latach po śmierci, są to uczucia jeszcze wciąż ciężkie, mocne i wzruszające - dodawała.

W "Dzień dobry TVN" oprócz córek Marka Jackowskiego wystąpił także Michał Szulim, wokalista zespołu Plateau, który kontynuuje twórczość muzyka. Artysta zaśpiewał utwór "Kocham Cię, kimkolwiek jesteś". Przypomnijmy, że Marek Jackowski córki miała z trzecią żoną, Ewą. Po rozstaniu z Korą, w latach 1991–1994, jego żoną była Katarzyna Krupicz, siostra Dariusza Krupicza, współzałożyciela i muzyka zespołu De Mono oraz Magma.

Magiczna wigilia w Domu Aktora w Skolimowie.
Sonda
Czy uważasz, że córki Marka Jackowskiego są do niego podobne?