Mariusz Winnicki: Gwiazdor disco polo śpiewa poezję [wideo]

2022-01-18 6:00
Mariusz Winnicki z zespołu Classic
Autor: AKPA

Mariusz Winnicki (52 l.) z zespołu Classic popularność zyskał w branży disco polo. W duszy wokalisty drzemią jednak nie tylko taneczne rytmy. Artysta ma na swoim koncie już jedną płytę z poezją śpiewaną, pt. „Przystanek miłość”. Niebawem wyda kolejną.

Mariusz Winnicki wraz ze swoim kolegą Robertem Klattem od wielu lat tworzą zespół Classic. Razem wylansowali takie hity jak "Jolka, Jolka", "To nie przyjaźń, tylko miłość", "Ja dla Ciebie, Ty dla mnie" czy "Miłość gorąca jak ogień". Mimo że w branży disco polo należą do czołówki wykonawców, Mariusz od jakiegoś czasu spełnia się muzycznie na nieco mniej komercyjnym gruncie. Artysta nagrywa poezję śpiewaną, która powoli zjednuje mu coraz większe rzesze odbiorców, a przede wszystkim fanek, które od lat podkochują się w przystojnym piosenkarzu i jego charakterystycznym głosie. Muzyk w tym roku stawia nie tylko na swój sprawdzony zespół, ale także zamierza mocno skupić się na propagowaniu poezji śpiewanej. Z pewnością da wiele kameralnych, jak i dużych koncertów.

- Wychowałem się na poezji śpiewanej. Mam już na swoim koncie płytę z tego rodzaju muzyką. W tym roku planuję kolejną i przede wszystkim koncerty, bo chciałbym wyjść z tym projektem do szerszej publiczności – zdradził nam Mariusz. Wiersze, które gwiazdor wyśpiewuje pisze jego serdeczna przyjaciółka Krystyna Nawój.

Więcej w naszym materiale wideo!

Mariusz Winnicki z zespołu Classic: Gwiazdor disco polo wykonuje poezję śpiewaną
Sonda
Czy Oliwia Bieniuk jest podobna do mamy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE