Nowe wyzwanie zawodowe

Marta Kielczyk została nową prowadzącą "Wiadomości"! Z TVP związana jest od 23 lat

2022-09-23 9:50

Marta Kielczyk (48 l.), dziennikarka TVP i prezenterka "Panoramy", została nową prowadzącą "Wiadomości"! Z Telewizją Polską związana jest od 1999 roku. Kielczyk prowadziła nie tylko programy informacyjne, ale również publicystyczne i debaty wyborcze. Poza tym kierowała redakcją kultury i rozrywki w Programie I Polskiego Radia.

Kim jest Marta Kielczyk? Jak wyglądała jej kariera?

Marta Kielczyk to dziennikarka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Na początku swojej kariery, pracowała w Radiu Kolor i Programie I Polskiego Radia. W 1999 roku zwyciężyła w castingu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na reporterów oraz prezenterów programów informacyjnych i otrzymała stanowisko prezenterki "Panoramy". Kielczyk była gospodynią debat wyborczych oraz programów publicystycznych, np. "Minęła dwudziesta" czy "Okno na Polskę". Prowadziła również program poranny "Kawa czy herbata" oraz przygotowywała przegląd prasy i felietony z politykami dla z "Pytania na śniadanie". Dziennikarka pracowała również na stanowisku kierowniczki redakcji kultury i rozrywki w Programie I Polskiego Radia. Była odpowiedzialna za "Lato z radiem", "Cztery pory roku" i "Sygnały dnia". 

Marta Kielczyk od 2015 roku należy do Zespołu Języka w Mediach Rady Języka Polskiego PAN. Ma na swoim koncie książkę "WPADKI - @grzechy językowe w mediach". Prowadzi również redakcyjny videoblog o polszczyźnie "Z DACHU". Pracę dziennikarską łączy z karierą lektorki audiobooków.

Zobacz zdjęcia Marty Kielczyk w naszej galerii!

Marta Kielczyk w "Wiadomościach" zadebiutuje już w październiku. Program prowadzić będzie na zmianę z dotychczasowymi prezenterami: Danutą Holecką, Edytą Lewandowską i Michałem Adamczykiem.

Sonda
Czy oglądasz "Wiadomości" TVP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE