"Milionerzy": To było naprawdę podchwytliwe pytanie. Uczestnik zawalczy o MILION!

2022-05-26 21:33
Milionerzy:
Autor: Foto: x-news/ TVN /Tomasz Urbanek

W czwartek, 26 maja, na antenie stacji TVN wyemitowano powtórkę 471. odcinka popularnego teleturnieju "Milionerzy". Pytanie za 125 tys. zł nie było wcale łatwe! Wymagało znakomitej znajomości geografii. Uczestnik nie miał łatwego zdania, musiał też wykorzystać swoje ostatnie koło ratunkowe... Udało mu się jednak wskazać prawidłową odpowiedź! A czy Wy ją znacie?

Milionerzy: Czy znasz odpowiedź na to pytanie?

Uczestnik powtórkowego, 471. odcinka show "Milionerzy" pomimo wsparcia żony, Elisabeth, na widowni, naprawdę stresował się przy wyborze odpowiedzi na to pytanie... Na szali ważyło się 125 tys. zł! Hubert Urbański jak zwykle umiejętnie podsycał napięcie, ale i rozładowywał atmosferę charakterystycznymi żartami.

Jakie pytanie sprawiło taką trudność uczestnikowi 471. odcinka "Milionerów", że musiał uciec się do skorzystania z kół ratunkowych? Pomóc miał mu także jego najlepszy przyjaciel od lat, Mariusz. Poniżej znajdziecie treść pytania, które sprawdzało znajomość geografii!

Co jest prawdą o Bugu, który jest dopływem Narwii?

A. jest dłuższy od Narwi

B. jest krótszy od Narwi

C. ma źródła w Polsce

D. wpada do Wisły

Pan Michał nawet nie próbował ukryć, że od razu znał odpowiedź na pytanie. Przez dłuższą chwilę zastanawiał się, czy nie wybrać odpowiedzi D! Jednak zapytany przez prowadzącego o to, co podpowiada mu intuicja, zdecydował się wykorzystać koło ratunkowe "pół na pół".

Po odsianiu dwóch błędnych odpowiedzi najgorsze obawy Pana Michała spełniły się. Pozostała mu do wyboru jedynie odpowiedź A lub B! Uczestnik nie zaryzykował utraty 35 tys. zł, grając o 125 tys. i zdecydował się na ponowne skorzystanie z koła ratunkowego. To było jego ostatnie! Wybrał telefon do swojego najlepszego przyjaciela, Mariusza.

Pan Mariusz z Łodzi niestety nie mógł jednak pomóc przyjacielowi. Nie znał odpowiedzi na trudne pytanie! Skłaniał się jednak, choć mocno niepewnie, przy odpowiedzi B. Pan Michał miał naprawdę trudny orzech do zgryzienia! W końcu poszedł jednak za radą Huberta Urbańskiego i zdecydował się zawierzyć własnej intuicji, wybierając ostatecznie odpowiedź A.

Okazała się poprawna! Prawdą o rzece Bug, będącej dopływem Narwi jest to, że jest od niej dłuższy. A czy Wy znaliście prawidłową odpowiedź? Pan Michał zakończył grę o milion złotych z 125 tysiącami w kieszeni! Już w kolejnym odcinku dowiemy się, czy uda mu się go zdobyć.

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE