Piotr Kraśko przeżywa dramat. Przez rok dorobił się tylko dachu! To przez inflację?

2022-05-27 5:16
Piotr Kraśko buduje dom na Mazurach
Autor: PAPARA20, AKPA Piotr Kraśko przeżywa dramat. Przez rok dorobił się tylko dachu! To przez inflację?

To miał być ich azyl z dala od zgiełku wielkiego miasta. Od roku na placu budowy niewiele się jednak zmieniło i nie ma szans, by Piotr Kraśko (51 l.) i jego żona Karolina Ferenstein-Kraśko (45 l.) najbliższe wakacje spędzili w swoim mazurskim domu. Czyżby wysokie ceny materiałów budowlanych dały im w kość?

W kwietniu ubiegłego roku pokazaliśmy zdjęcia z budowy dworku w Gałkowie, nieopodal rodzinnej posiadłości Karoliny Ferenstein-Kraśko, gdzie znajduje się tak ukochana przez nich stadnina koni. Małżonkowie – po tym, jak ich rodzina zaczęła się powiększać – zdecydowali się na wybudowanie własnego domu stylizowanego na XIX-wieczny dworek szlachecki, który otaczają drewniane rzeźbione kolumny.

– Dworek Piotra i Karoliny powstaje zaledwie 50 m od jej rodzinnej posiadłości. Oboje lubią starodawne klimaty i kochają konie. W Gałkowie spędzają każdą wolną chwilę. Chcą mieć jednak więcej oddechu dla siebie i dzieci, więc pomyśleli o własnym domu. Gdyby nie pandemia, być może już by się wprowadzali. Na szczęście prace znów ruszyły pełną parą – mówiła nam w ubiegłym roku znajoma rodziny.

Zobacz: Co za widok! Kraśko zbiera kupy po koniach

Kraśko dorobił się dachu

Minęły kolejne miesiące, a dom Piotra Kraśki wciąż nie jest gotowy. Co prawda pojawiły się piętro i dach, ale do tego, by można było tam zamieszkać, jeszcze długa droga. Kilka dni temu Karolina pojawiła się na budowie i doglądała prac.

Według ostatnich analiz ceny materiałów budowlanych są coraz wyższe. Większość z nich wzrosła o ponad 50 proc. I nic nie wskazuje na to, by było taniej.

Tak wygląda dom Piotra Kraśki w budowie:

30 lat buduje kapliczkę
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swoim domu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE