Milionerzy: grał o 500 tys. zł! Pokonało go pytanie o Wielki Łuk Braterstwa [ODPOWIEDŹ]

2022-05-17 21:34
Milionerzy TVN
Autor: Facebook @Milionerzy TVN Milionerzy TVN

We wtorek, 17 maja, na antenie stacji TVN wyemitowano 556. odcinek popularnego teleturnieju "Milionerzy". Pytanie za 500 tys. złotych sprawiło uczestnikowi problem. Dotyczyło Wielkiego Łuku Braterstwa. Sprawdźcie odpowiedź!

W najnowszym, 555. odcinku teleturnieju "Milionerzy", który został wyemitowany 17 maja, uczestnik rozpoczął grę, mając na koncie kwotę wynoszącą 40 tys. zł. Pozostało mu pięć pytań do miliona oraz dwa koła ratunkowe.

Mężczyzna błyskawicznie dotarł do pytania za 500 tys. zł! Niestety to okazało się trudne. Brzmiało ono następująco:

Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?

A. nic

B. ziemię z pól bitewnych

C. szczątki Napoleona I

D. biura ministerstwa ekologii

Konrad nie wykorzystał koła ratunkowego i poprosił o zaznaczenie odpowiedzi B. Do tej pory jego intuicja go nie zawodziła. Niestety, tym miał pecha. Chodziło o biura ministerstwa ekologii. Mężczyzna odpadł tuż przed ostatnim pytaniem i opuścił program mając 40 tys. złotych.

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE