Milionerzy. Uczestniczka poległa na podchwytliwym pytaniu za 40 tys. zł

i

Autor: AKPA/Gałązka

"Milionerzy". Uczestniczka poległa na podchwytliwym pytaniu za 40 tys. zł. Dotyczyło gramatyki

2022-06-30 20:55

W czwartek, 30 czerwca, na antenie stacji TVN wyemitowano powtórkę 491. odcinka popularnego teleturnieju "Milionerzy". Pytanie za 40 tys. złotych, które wydawało się stosunkowo proste, sprawiło uczestniczce problem. Dotyczyło gramatyki języka polskiego.

W 491. odcinku "Milionerów" uczestniczka szła jak burza. Niestety, pokonało ją stosunkowo łatwe pytanie za gwarantowane 40 tys. złotych. Musiała wskazać niepoprawne gramatycznie zdanie.

Na bakier z gramatyką:

A. Chłopcy widzieli film

B. Chłopi widzieli film

C. Chłopaki widzieli film

D. Chłopacy widzieli film

Zawodniczka miała pewne wątpliwości, jednak nie zdecydowała się wykorzystać żadnego z dostępnych kół ratunkowych. Stwierdziła, że niepoprawne gramatycznie jest zdanie "Chłopaki widzieli film" i zaznaczyła odpowiedź D. Niestety, okazało się, że chodziło o odpowiedź C. Słowo "chłopaki" łączy się z czasownikami niemęskoosobowymi, zatem poprawne byłoby zdanie "Chłopaki widziały film".

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE