Milionerzy: uczestniczka poległa przy pytaniu za 10 tysięcy. A ty wiesz, co to odźwiernik?

2022-05-18 20:57
Milionerzy, Hubert Urbański
Autor: x-news/TVN

"Milionerzy" to program, którego uczestnicy próbują swoich sił w grze o duże pieniądze. Na drodze do miliona stoi dwanaście pytań. Ten, któremu uda się udzielić poprawnej odpowiedzi, zdobędzie fortunę. W 467. odcinku uczestniczka poległa na pytaniu o odźwiernik.

18 maja na antenie TVN wyemitowano powtórkowy, 467. odcinek "Milionerów". Grę kontynuował zawodnik z poprzedniego epizodu, jednak poległ on na pytaniu za 75 tysięcy złotych. Następnie szansę na zgarnięcie miliona otrzymała Magdalena. 

Uczestniczka teleturnieju bez większych problemów przebrnęła przez początkowe pytania, wykorzystując jedno koło ratunkowe. Problematyczne okazało się dla niej pytanie za 10 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco: 

Odźwierny to pracownik pełniący służbę przy drzwiach. A odźwiernik?

A. Portier 

B. Wykidajło

C. Szwajcar

D. Ujście żołądka do dwunastnicy

Magdalena wahała się nad odpowiedzią. Wykluczyła odpowiedzi A i B. Choć mogła wykorzystać posiadane przez siebie dwa koła ratunkowe, nie zdecydowała się na to i zaufała intuicji - wybrała odp. C. Niestety, była to zła decyzja. Poprawna odpowiedź D. Jak wyjaśnił Hubert Urbański - odźwiernik to ujście żołądka do dwunastnicy; reguluje on przesuwanie się pokarmu z żołądka do dwunastnicy.

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE